Srebrny medal Adriana Jachimowicza w Mistrzostwach Polski Juniorów

F-150x150W dniach 12 – 17 kwietnia 2015 r. w Wałczu rozegrane zostały XXII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. W zawodach zorganizowanych przez KS Boxing Team Wałcz wystartowało 144 zawodników z 73 klubów.

W kategorii do 60 kg Adrian Jachimowicz reprezentujący sekcję bokserską OSiR w Suwałkach, wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów. W drodze do finału zawodnik z Suwałk pokonał młodych bokserów z Radomia, Lublina oraz Katowic. W finale skrzyżował rękawice z Karolem Kowala z klubu BKS Skorpion w Szczecinie, który ostatecznie okazał się nieznacznie lepszy od naszego zawodnika.

Warto podkreślić, iż Adrian Jachimowicz powrócił do treningów po blisko rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją. Do Mistrzostw Polski Juniorów zawodnik suwalskiej sekcji bokserskiej przygotowywał się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, gdzie pod okiem Pawła Pasiaka – trenera kadry narodowej kobiet, a zarazem trenera sekcji bokserskiej OSiR w Suwałkach miał możliwość wspólnych treningów z medalistkami Mistrzostw Świata i Europy.

1 maja 2015 11:50