Srebro i brąz suwalczan w Pucharze Polski w Badmintonie!

Zakończyła się kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie. W podwarszawskim Józefosławiu w klubie LAVO rywalizowało 7 zespołów damskich oraz 7 zespołów męskich.

PUCHAR POLSKI KOBIET W BADMINTONIE

Drużyna kobiet rozpoczęła swój udział od wtorkowych porannych meczów. W pierwszym z nich o godzinie 9:10 suwalczanki zmierzyły się z zawodniczkami z OSSM SMS Białystok. Po długich i zaciętych pojedynkach górą w tym starciu były reprezentantki SKB, zwyciężając mecz wynikiem 4 do 1.

Następny mecz przyniósł wiele emocji, z uwagi na trudnego przeciwnika, jakim okazała się drużyna ABRM Warszawa. Po 4 grach stan meczu wynosił 2:2 i to Kamila Augustyn z Gabrielą Skórkowską po 50 minutach gry przypieczętowały zwycięstwo, wygrywając piątą odsłonę wynikiem 18:21, 21:19, 21:15. Ostatni mecz dał również prawo do gry w półfinale. Tam suwalczanki skonfrontowały się z UKS Unią Bieruń. Dziewczęta zaczęły rywalizację „z wysokiego C”, wygrywając z mocnym oraz utytułowanym już deblem Anna Czuchra / Joanna Podedworny. W kolejnym meczu Bierunianki odrobiły stratę wygrywając drugą grę podwójną.

W następnym spotkaniu do boju stanęły singlistki. Reprezentantką SKB była Ulyana Volskaya, a reprezentantką Unii Bieruń była Joanna Podedworny i to ona przechyliła szalę zwycięstwa w tym meczu na swoją korzyść, wygrywając wynikiem 15:21, 16:21. W kolejnym meczu wystąpiła Oliwia Niedźwiedzka, grając przeciwko Kindze Stokfisz. W drugim secie Oliwia doznała bardzo bolesnego urazu, który spowodował rezygnację z gry. Tym samym Bierunianki zdobyły 3 punkty i to one awansowały do finału.

W meczu o 3 miejsce obserwowaliśmy powtórkę z rozrywki, bowiem suwalczanki miały okazję ponownie zmierzyć się z zawodniczkami z ABRM Warszawa. Sytuacja po 4 meczach była niemal identyczna – remis 2:2. O losach tego meczu miał ponownie zadecydować singiel Kamili Augustyn. Zawodniczka swoim doświadczeniem pokazała, jak wygrywa się mecze wysokiego formatu. Po nieudanym pierwszym secie to właśnie ona górowała w drugim i trzecim, wygrywając ostatni pojedynek w tym meczu, tym samym dając swojej drużynie zwycięstwo w meczu o brązowy medal.

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN W BADMINTONIE

Drużyna męska rozpoczęła swoje zmagania również we wtorek od porannej sesji meczów. Ich przeciwnikami była drużyna UKS Unii Bieruń. Po niecałych 3 godzinach gry suwalczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju, wygrywając wynikiem 3:2. Kolejny mecz był prawdziwym badmintonowym widowiskiem. Suwalscy zawodnicy zmierzyli się z obecnymi Mistrzami Polski – ABRM Warszawa. Bardzo emocjonującymi oraz decydującymi konfrontacjami były druga gra podwójna oraz pierwsza gra pojedyncza. W drugiej grze podwójnej nasi zawodnicy Robert Cybulski oraz Przemysław Szydłowski zagrali przeciwko parze Dominik Kwinta / Szymon Ślepecki.

Po 29 minutach górą w tym starciu byli suwalczanie, wygrywając spotkanie wynikiem 21:14, 21:20. Kolejny mecz przyniósł równie wiele emocji. W grze pojedynczej mężczyzn w pierwszej kolejności stanęli naprzeciwko siebie kadrowi koledzy. Ze strony SKB był to Mikołaj Szymanowski, a ze strony ABRM Warszawa – Dominik Kwinta. Po niespełna godzinie wyśmienitego widowiska górą w tym meczu był Mikołaj, wygrywając wynikiem 16:21, 21:17, 21:11.

Wygrana z ABRM dała drużynie męskiej awans do półfinału Pucharu Polski. Tam podopieczni trenera Jerzego Dołhana zrealizowali plan w 100 procentach, wygrywając mecz wynikiem 3:0. Punktowały dwa deble oraz singiel – Michał Sobolewski / Adam Szolc, Robert Cybulski / Przemysław Szydłowski oraz Mikołaj Szymanowski.

Finał wśród mężczyzn był powtórką z rozrywki z meczu poprzedniego, bowiem SKB ponownie natrafił na ABRM Warszawa. Wspaniałe widowisko otworzyli debliści Michał Sobolewski / Adam Szolc. Zmierzyli się ponownie z Miłoszem Bochatem oraz Wiktorem Treckim. Niestety, po 48 minutach gry oraz trzech setach walki suwalczanie ulegli wynikiem 21:19, 14:21, 13:21. Kolejny mecz był również pełen emocji, gdyż Robert Cybulski z Przemysławem Szydłowskim ponownie zmierzyli się z Dominikiem Kwintą oraz Szymonem Ślepeckim. Po wyrównanej walce oraz trzech setach wspaniałego widowiska górą w tym meczu byli warszawianie.

Kolejnym meczem była gra pojedyncza, w której wystąpił Andrzej Niczyporuk. Jędrek grając swój najlepszy badminton pokonał Bartosza Krajewskiego wynikiem 21:15, 21:11. W kolejnym meczu w grze pojedynczej wystąpił Michał Sobolewski. Jego przeciwnikiem był Mateusz Golas. W tym starciu górą był Mateusz, pokonując Michała wynikiem 17:21, 17:21. Tym samym zawodnicy SKB Litpol–Malow Suwałki zdobyli srebrny medal w tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

Źródło i fotografie: Suwalski Klub Badmintona

16 listopada 2023 15:47