STACJA POGODNE SUWAŁKI, CZYLI SPORTOWY POCZĄTEK NOWEGO ROKU NA POLSKIM BIEGUNIE ZIMNA!


STACJA POGODNE SUWAŁKI – AKTYWNI ZIMĄ, to pierwsze wydarzenie sportowe, którym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach pragnie przywitać 2018 rok. W niedzielę 7 stycznia na terenach rekreacyjnych nad Zalewem Arkadia na mieszkańców Suwałk oraz przebywających w grodzie nad Czarną Hańczą gości czeka wiele sportowych atrakcji.

Pierwszą z nich, którą zaplanowano w samo południe, będzie pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Suwalskiego WOPR-u. Kwadrans później odbędzie się pierwsza w tym roku kąpiel suwalskich morsów oraz miłośników zimowej kąpieli z zaprzyjaźnionego klubu „Pingwiny z Bakałarzewa”. Na pewno do zapowiadanej grupy śmiałków dołączą również morsy z innych okolicznych miejscowości.

Tuż przed godz. 13:00 (ok. 12:45)  zostanie otwarta „Wioska Eskimoska” z licznymi atrakcjami, które tak jak przed rokiem na pewno zadowolą osoby spędzające niedzielę nad Zalewem Arkadia. W programie tej części imprezy, którą poprowadzi Dariusz Morsztyn, znany jako „Pędzący Wilk”, znalazły się m.in. pokazy i przejażdżki psimi zaprzęgami, pokazy żywieniowe, wystawa oryginalnych eskimoskich eksponatów, ekspozycja północnego zaprzęgu wyprawowego, strzelanie z łuków oraz konkursy eskimoskie z nagrodami dla publiczności.

Punktem kulminacyjnym niedzielnej imprezy będzie zimowy bieg masowy wokół Zalewu Arkadia pn. „Zimowa mila” oraz zimowy marsz nordic walking pn. „Pogodne Suwałki”. Dla 100 pierwszych chętnych, którzy zapiszą się i staną na starcie „Zimowej mili” organizatorzy przygotowali wysokiej jakości koszulkę techniczną z logo imprezy. Natomiast pierwszych 80 zgłoszonych do marszu otrzyma kije do nordic walking.

Na mecie biegu i marszu na wszystkich uczestników będą czekały pamiątkowe medale i ciepły poczęstunek.

Do udziału w biegu lub marszu można zapisać się w następujący sposób:

  1. elektronicznie ( biegi: kliknij tutaj, marsz nordic walking: kliknij tutaj)
  2. w biurze zawodów, które będzie czynne 7 stycznia w godzinach 12-13:30 (hala OSiR ul. Wojska Polskiego 2, wejście od parkingu przy rzece).

Udział w Stacji Pogodne Suwałki jest bezpłatny

Ponadto o godz. 16:00 zapraszamy na miejskie lodowisko przy ul. Szpitalnej 66, gdzie odbędzie się towarzyszki mecz hokeja pomiędzy drużynami „Białe Niedźwiedzie” i „Pogodne Suwałki”.

 

21 grudnia 2017 15:08