Stacja Pogodne Suwałki. W niedzielę pobiegnij ze swoim czworonogiem.


W najbliższą niedzielę teren przy plaży miejskiej nad Zalewem Arkadia zamieni się w wioskę eskimoską z wieloma atrakcjami. Jednym z punktów wydarzenia będzie canicross – czyli nic innego jak bieg z psem na uwięzi.

Canicross to oficjalna dyscyplina sportowa należąca do grupy psich zaprzęgów. Polega ona na bieganiu z psem upiętym na smyczy z amortyzatorem, łączącej się z pasem na talii biegacza. Pies biegnie przodem pomagając tym samym zawodnikowi. Canicross można uprawiać z dowolnym psem, chociaż najlepiej w tej dyscyplinie sprawdzają się psy ras północnych jak również większość psów startujących w psich zaprzęgach: greystery, wyżły, charty czy pointery.

W najbliższą niedzielę każdy właściciel psa, który pojawi się wraz ze swoim czworonogiem nad Zalewem Arkadia, będzie miał szansę wziąć udział w zawodach canicross na dystansie około 1,7 km (jedno okrążenie wokół Zalewu Arkadia). Wystarczy pojawić się wraz ze swoim pupilem nad Zalewem Arkadia w niedzielne przedpołudnie i zapisać się do udziału w tej niezwykle widowiskowej, choć jeszcze mało popularnej dyscyplinie sportu.

2 stycznia 2018 12:54