Stacja Pogodne Suwałki – ważne informacje przed wystrzałem startera!


Ważnym elementem tegorocznej Stacji Pogodne Suwałki są biegi karnawałowe, w których uczestnicy przebierają się w kolorowe stroje i oprócz wyczynu sportowego biorą również udział w konkursie na najlepsze (najbardziej oryginale) przebranie. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse do pokonania:

  • Zimowa Piątka – karnawałowy bieg na dystansie 5 km ścieżkami nad Zalewem Arkadia (atest PZLA)
  • Karnawałowy Bieg dla Dzieci – bieg happeningowy skierowany do dzieci na dystansie 650 m
  • Marsz Nordic Walking – marsz Nordic Walking na dystansie 1.7 km

W poprzednich edycjach wydarzenia gościliśmy wiele wspaniałych postaci: piratów, kultowe Minionki, jaskiniowców, eskimosów, Batmana, Jamesa Bonda, a nawet Johna Lennona. Kto w Suwałkach pobiegnie tym razem? To już zależy tylko i wyłącznie od uczestników nadchodzącego wydarzenia. Z naszej strony możemy zapewnić, że najciekawsze stylizacje: męskie, damskie oraz dziecięce nagrodzimy atrakcyjnymi upominkami!

Atestowana trasa biegu poprowadzi terenami rekreacyjnymi wokół malowniczego Zalewu Arkadia. Start pierwszych konkurencji przewidziany został na godzinę 14:00 drugiego dnia Stacji Pogodne Suwałki (14.01.2024 r.). Najmłodsze grono biegaczy weźmie udział w Karnawałowym Biegu dla Dzieci na dystansie 650 metrów wokół zlokalizowanej nieopodal Suwałki Beach Areny.

Nie zapominamy o sympatykach Nordic Walking, których w naszym regionie przybywa z roku na rok. Zaraz po wystrzale startera karnawałowego biegu dla dzieci, na trasę wyruszą uczestnicy Zimowego Marszu Nordic Walking – wspólnie z biegaczami Zimowej Piątki. Trasa licząca 1,75 km (co odpowiada jednemu okrążeniu nad suwalskim Zalewem Arkadia) z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom aktywności na świeżym powietrzu.

Uprzednio jednak, każdy uczestnik zgłoszony poprzez system elektronicznych zgłoszeń proszony jest o zweryfikowanie tożsamości w biurze zawodów. Pakiety startowe będą gotowe do odebrania w niedzielę (14.01.2024 r.) w godzinach 10:00 – 13:30 w holu suwalskiej Areny, ul. Zarzecze 26. Jednocześnie prowadzone będą zapisy stacjonarne – ilość miejsc ograniczona!

Co więcej, pierwszych 100 uczestników biegu głównego na dystansie 5 km, którzy zapisali się i opłacili swój pakiet startowy oprócz wyjątkowego medalu otrzymają limitowany szalik z serii „Polski Biegun Zimna”. Taki gadżet będzie rewelacyjnym uzupełnieniem dobrze znanej i rozpoznawalnej czapki (decyduje kolejność księgowania wpłat).

 

11 stycznia 2024 14:44