Startuje trening do Rowerowej Stolicy Polski!


21 marca to początek wiosny, a co za tym idzie początek treningu do tegorocznej Rowerowej Stolicy Polski! W oficjalnej rozgrzewce weźmie udział 48 miast. Od dziś do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!

Miasto Bydgoszcz zaprasza do piątej edycji ogólnopolskiej rowerowej zabawy. Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast. 

Dla wszystkich „rowerowo zakręconych”, którzy dołączyli lub planują wziąć udział w oficjalnej rozgrzewce do Rowerowej Stolicy Polski, prezentujemy ABC aplikacji i zasad rywalizacji. Mamy nadzieję, że informacje zebrane w jednym miejscu pozwolą na poprawne ustawienie aplikacji oraz zapoznanie się z zasadami akcji.

Aktualizacja aplikacji

Jeżeli już posiadasz aplikację „Aktywne Miasta” pamiętaj aby sprawdzić, czy wersja aplikacji jest aktualna. Wersję aplikacji można sprawdzić w Sklep Play lub AppStore.

Sposób logowania

W aplikacji są 3 możliwości założenia konta. Pierwsza to rejestracja poprzez aplikację i nadanie loginu oraz hasła. Druga opcja to założenie konta wykorzystując swój osobisty profil na Facebooku. Z kolei trzecia opcja to założenie konta poprzez konto Google.

Jak dołączyć do Treningu?

Znajdź i pobierz aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Ograniczony czas trwania treningu

Trening w rywalizacji nie może trwać dłużej niż 24h. Treningi, które będą dłuższe niż 24h zostaną automatycznie zamknięte z uwzględnieniem pokonanego dystansu, który zostanie dodany do rankingu. Automatyczne zamknięcie treningu może powodować brak informacji o spalonych kaloriach w aktywności.

Jak liczone są punkty w Treningu?

Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W głównej czerwcowej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast.

Biorąc udział w rywalizacji, użytkownik uzyskuje dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja „Aktywne Miasta” jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening nie sposób przegapić czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Dla przypomnienia – w ubiegłorocznym Treningu ostatecznie wzięły udział 53 miasta, prawie 15 tysięcy rowerzystów, którzy pokonali 2,3 miliona kilometrów. Łącznie wykonanych zostało ponad 175 tysięcy jednostek treningowych. 

21 marca 2023 08:38