Strefa aktywności na suwalskich bulwarach


Bulwary nad Czarną Hańczą położone pomiędzy ulicami 24 sierpnia i Mickiewicza to miejsce, które w ostatnich latach przeszło prawdziwą metamorfozę. Już niedługo zacznie tu tętnić życie!

Oprócz działań kulturalnych, które będzie prowadzić w budynku po starej łaźni i jego otoczeniu Suwalski Ośrodek Kultury, od najbliższego poniedziałku (13 lipca) pojawią się również zajęcia rekreacyjne skierowane do najmłodszych mieszkańców Suwałk. W programie przygotowanym przez suwalski OSiR we współpracy z Lidią Kulik, znaną animatorką zabaw i tańca, znalazły się m.in. gry i zabawy z chustą animacyjną, sprawnościowy tor przeszkód, konkurencje sportowe, ale także zajęcia plastyczne i zabawy edukacyjne.

Zajęcia, w których udział jest bezpłatny, będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku. W zależności od dnia będą realizowane w sesjach porannych i popołudniowych.

Dodatkowo w każdą wakacyjną niedzielę w godzinach 17:00 – 19:00, oprócz animacji dla dzieci, będą odbywać się także treningi Zumby.

Szczegółowy program zajęć, które odbędą się w lipcu i sierpniu (grafika)

Natomiast w piątek 17 lipca o godz. 11:00, w odrestaurowanym budynku zostanie otwarta Galeria Sztuki Współczesnej „Stara Łaźnia”, w której znajdą się m.in. prace prof. Andrzeja Strumiłły. W jednym z pomieszczeń będzie także funkcjonować wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, z którego bezpłatnie będą mogli korzystać mieszkańcy naszego miasta. Sprzęt będzie udostępniany w godzinach, w których będą prowadzone zajęcia sportowo-rekreacyjne.

10 lipca 2020 09:18