Strefa saun: lek na jesienną chandrę


Pobyt w strefie saun jest niezastąpionym środkiem na poprawę samopoczucia. Kąpiel termiczna w saunie pobudza przemianę materii, oczyszcza skórę, rozluźnia ciało i orzeźwia umysł. To tylko niektóre z całej gamy pozytywnych właściwości korzystania z kąpieli saunowych. Oprócz wielu wodnych atrakcji, Aquapark Suwałki zaprasza do skorzystania z atrakcyjnej oferty strefy saun. Na I piętrze znajduje się kompleks łaźni, w którym goście mogą skorzystać z unikalnych form rekreacji.

Rzymska łaźnia parowa

W niezwykle przyjemnym dla ciała miejscu, jakim jest łaźnia parowa mamy do czynienia z dużą wilgotnością oraz łagodną temperaturą powietrza – ok. 35-55°C. W takich warunkach nasza skóra najlepiej odpoczywa; łagodne działanie temperatury oraz wysoka wilgotność powoduje otwieranie się porów w skórze oraz usuwanie nagromadzonych w niej toksyn. Dodatkowo ciepło działa pozytywnie na cały organizm, rozluźniając mięśnie i pobudzając krążenie.

Sauna fińska

Saunę fińską cechuje wysoka temperatura – ok. 75-110°C oraz minimalna wilgotność – ok. 5-25%. Proces naprzemiennego ogrzewania i schładzanie ciała powoduje wzmocnienie układu odpornościowego organizmu. Podczas pocenia pozbywamy się nagromadzonych w organizmie toksyn, a wysoka temperatura dobroczynnie wpływa na stres i zmęczenie. Dodatkową atrakcją są seanse z olejkami eterycznymi.

Sanarium

Sanarium to łagodna wersja tradycyjnej sauny fińskiej – z tą dużą różnicą, iż w Sanarium panują odpowiednio niższa temperatura – 50-80°C oraz wilgotność 50-60%. Łagodne warunki powodują, że kąpiel w Sanarium można przedłużyć do 30 minut, jednak z zachowaniem przerw na odpoczynek oraz schładzania ciała. Kąpiel w Sanarium chroni serce i wpływa pozytywnie na układ krążenia.

Sauna na podczerwień (Infrared)

Sesja w saunie Infrared odbywa się w temperaturze od 25 do 60°C, dzięki czemu możemy w niej przebywać nawet od 20 do 30 minut. Promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 centymetra wgłąb, co powoduje intensywne pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kalorii (odpowiednik biegu na dystansie 10 kilometrów). Skóra zostaje oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy wygląd – następuje również wyraźna redukcja cellulitu.

Sauna na podczerwień przynosi ogromną ulgę osobom cierpiącym na różne schorzenia. Lekarze zalecają wizyty w saunie Infrared przy leczeniu zapalenia stawów, rwy kulszowej, napięcia mięśniowego, bólów mięśni, kontuzji oraz zwichnięć. Stanowi także doskonałe wsparcie dla zabiegów pielęgnacyjnych.

Ponadto Infrared wpływa korzystnie na samopoczucie, niweluje objawy stresu, zmęczenia, napięcia nerwowego, apatii, łagodzi przebieg menopauzy oraz działa antydepresyjnie.

 

Aquapark Suwałki
ul. Papieża Jana Pawła II 7
tel: 87 562 62 23

Piątek – Niedziela
od 14:00 do 21:45

CENNIK

14 października 2022 11:21