„Strefa zdrowia”. Nowy projekt suwalskiego OSiR-u


strefa zdrowia - nowy projekt osir suwaki

Mamy dobrą wiadomość dla osób poszukujących możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Od przyszłego poniedziałku (16 listopada) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozpocznie realizację projektu pn. „Strefa zdrowia”. Zajęcia obejmujące trening siłowy i pływacki, mają charakter zorganizowany. Będą prowadzone przez instruktorów w salach do ćwiczeń siłowych i aerobowych znajdujących się w kompleksie sportowym przy ul. Wojska Polskiego 2 oraz w Aquaparku.

Kto może wziąć udział?

„Strefa zdrowia” jest działaniem obejmującym zorganizowane zajęcia sportowe dedykowane zarówno osobom zainteresowanym wyczynem sportowym jak i tym, którzy chcieliby wykorzystać okres jesienno-zimowy do zbudowania lub poprawy swojej kondycji.

Z uwagi na specyfikę zajęć i związany z tym wysiłek fizyczny, został wprowadzony minimalny wiek uczestnika. Tak jest w przypadku osób, które będą chciały zapisać się na treningi siłowe/cardio odbywające się w salach przy ul. Wojska Polskiego. Warunkiem udziału jest ukończony 16 rok życia.

Szczególne warunki sanitarne

Warunkiem bezwzględnym, który musi spełnić każdy z uczestników projektu jest odpowiedni stan zdrowia. Osoby z objawami infekcji, a w szczególności objawów wskazujących na chorobę COVID-19, nie będą mogły wziąć udziału w zajęciach. Każdy z uczestników – przed przystąpieniem do projektu – zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia potwierdzającego brak przeciwskazań do udziału w treningu. W przypadku uczestników zajęć siłowych będzie dodatkowo wykonywany pomiar temperatury.

Z uwagi na ograniczenia sanitarne oraz w trosce o bezpieczeństwo osób biorących udział w zajęciach, organizator określił limity uczestników w poszczególnych sesjach treningowych. W przypadku zajęć siłowych będzie to łącznie 25 osób (15 osób będzie mogło przebywać w sali do ćwiczeń siłowych i 10 osób w sali do treningu cardio). Podczas zajęć pływackich odbywających się Aquaparku, na torze będzie mogło przebywać maksymalnie 5 osób.

Dystans społeczny i dezynfekcja obiektów

Obowiązujący w czasie pandemii tzw. „dystans społeczny” będzie dotyczył również uczestników zajęć odbywających się w ramach projektu „Strefa zdrowia”. Trenujący zobligowani będą do zachowania 2 m odległości. Dodatkowo organizator przewidział przerwy pomiędzy jednostkami treningowymi, aby wykluczyć kontakt pomiędzy następującymi po sobie grupami treningowymi.

Ponadto przerwa umożliwi organizatorowi dezynfekcję i odpowiednie przygotowanie obiektu do kolejnych zajęć.

Opłaty i zapisy

Zasady udziału w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Strefa zdrowia”, które są odpłatne,  określa regulamin zajęć (kliknij TUTAJ)

Do udziału w zajęciach będzie można zapisać się:

  • trening siłowy/cardio – recepcja siłowni ul. Wojska Polskiego 2 (tel. 87 565 02 36)
  • zajęcia pływackie – stanowisko kasowe w Aquaparku ul. Papieża Jana Pawła II 7 (tel. 87 562 62 22).

Z uwagi na ograniczenia sanitarne i wprowadzone limity o udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń.

10 listopada 2020 14:59