Sukces Stanisława Skibickiego na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających


DSCN3130
Dobra wiadomość dotarła do Suwałk z dalekiej Mongolii. W dniach 25.07 – 04.08.2015 r. w okolicach Ułan Bator rozegrano Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających w klasach F1A, F1B, F1C.
W zawodach udział wzięło 29 państw. W składzie trzyosobowej reprezentacji Polski w klasie F1B startował zawodnik Sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach Stanisław Skibicki. Na co dzień instruktor suwalskiej sekcji modelarstwa lotniczego, razem z Andrzejem Poczobutem z Aeroklubu Białostockiego i Adamem Krawcem z Aeroklubu Gliwickiego zdobyli brązowy medal i tytuł Drugich Drużynowych Wicemistrzów Świata na lata 2015-2016. Warto podkreślić, iż Stanisław Skibicki zajął najwyższe miejsce (10) spośród wszystkich startujących Polaków.
Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorstw, a w szczególności dzięki firmom: SALAG, SABO, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach.
To nie koniec startów suwalskich modelarzy w zawodach międzynarodowych. Już najbliższą sobotę do Rumunii, na Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających w klasach F1A, F1B, F1P, wyjeżdżają nasi juniorzy. Tym razem do reprezentacji Polski zakwalifikowali się: Zofia Zdancewicz – OSiR Suwałki, Bartłomiej Bilewicz – OSiR Suwałki.

6 sierpnia 2015 11:31