Sukces suwalskich biegaczy w Waren


W minioną sobotę (25 sierpnia) drużyna z Suwałk zajęła drugie miejsce podczas odbywającego się w partnerskim mieście Waren (Niemcy) biegu sztafetowego MÜRITZ LAUF.

Liczącą 75 km trasę drużyna Pogodne Suwałki Team pokonała w niewiele ponad 5 godzin. Wynik suwalczan byłby znacznie lepszy gdyby nie brak właściwego oznakowania trasy na pierwszym odcinku biegu. Reprezentacja Suwałk prowadziła już od 5 km jednak w wyniku niedostatecznego nadzoru organizatorów biegu (m.in. brak pilota oraz znaków kierunkowych na pierwszym etapie) suwalczanie oraz zdecydowana większość uczestników pobiegła niewłaściwym szlakiem. Zamiast 10,5 km Kamil Ciszewski, który biegł na pierwszym odcinku, pokonał dystans blisko 15 km, co miało wpływ na ostateczny wynik suwalczan (zwycięska drużyna Der Rest feat. Bootsurlaub.de jako jedna z nielicznych pobiegła właściwą trasą).

W tegorocznej edycji biegu MÜRITZ LAUF, który po raz osiemnasty odbywał się wokół największego w Niemczech jeziora MÜRITZ położonego w malowniczym regionie Maklemburgia, wzięło udział blisko 1000 osób z 10 państw. W ramach biegu oprócz rywalizacji sztafet odbywa się również bieg indywidualny na dystansie 75 km i 26,5 km. Od kilku lat w rywalizacji sztafet suwalczanie zajmują wysokie lokaty, przy czym tegoroczny wynik jest najwyższym osiągnięciem w dotychczasowych startach (2015 – V, 2016 – IV, 2017 – III miejsce).

Drużyna Pogodne Suwałki Team wystąpiła w składzie:

  1. Kamil Ciszewski – Waren (Müritz) – 10,6 km
  2. Paweł Basaj – Schwarzenhof – 8,7 km
  3. Tomasz Zaremba – Rechlin – 10,1 km
  4. Jarosław Perkowski – Zielow – 7,5 km
  5. Tadeusz Walendykiewicz – Röbel/Müritz – 9,9 km
  6. Bartek Zyborowicz – Zierzow 10,5 km
  7. Adrian Domalewski – Klink – 9,6 km
  8. Bartosz Bełdyga – Waren (Müritz) – 8,1 km

Asysta rowerowa (75 km):

  • Emilia Klejmont – support
  • Kamil Klimek – peacemaker

Koordynatorem wyjazdu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

28 sierpnia 2018 08:30