Sukces Suwalskich Modelarzy

W ostatni weekend na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych. Sekcję Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało troje zawodników. I miejsce i tytuł Mistrza Polski na rok 2018 zdobyła Zofia Zdancewicz, II miejsce i tytuł wicemistrza Polski zdobył Filip Rudziński. Tuż za podium sklasyfikowany został debiutujący w Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych Mateusz Kocinowski.

Przypominamy, że to kolejny sukces po zdobyciu Drużynowego Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających i Latających Skrzydeł w klasie F1G (mistrzowski skład: Anna Krzywicka, Julia Rypińska, Filip Rudziński). Podczas tych samych zawodów, dzień później,  w konkurencji latających skrzydeł klasy F1S zwyciężył Stanisław Skibicki, w Pucharze Polski w klasie F1G juniorów młodszych zwyciężył Filip Rudziński, a w klasie F1G open I miejsce zajęła Anna Krzywicka, II – Stanisław Skibicki natomiast IV – Julia Rypińska.

19 czerwca 2018 12:57