Sukces suwalskich modelarzy na zawodach w Bochni


dsc_0065

Modelarstwo lotnicze to dyscyplina sportu, którą z zasady uprawia się na otwartych przestrzeniach, względnie w dużych halach sportowych. Tym razem organizatorzy zawodów w Bochni zaprosili modelarzy do miejsca, z którego słynie to małopolskie miasto, czyli kopalni soli.

W minioną sobotę, na głębokości 250 m pod ziemią odbyły się w zawody, w których po raz kolejny podopieczni Stanisława Skibickiego – instruktora Sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach – odegrali pierwszoplanowe role. Optymalne warunki do uprawiania tej dyscypliny, jakie panują w hali w Bochni (brak ruchu powietrza, stała temp. ok.18 C), doskonale wykorzystali suwalczanie wygrywając we wszystkich kategoriach wiekowych.

W klasie F1N młodzik dziewcząt zwyciężyła Zofia Zdancewicz, a w rywalizacji młodzików zwyciężył Grzegorz Truchan. W starszej kategorii wiekowej (Junior F1N) zwyciężył Hubert Truchan, a wśród seniorów najlepszy okazał się Stanisław Skibicki.

Następnego dnia rywalizacja odbywała się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. I tym razem nasi zawodnicy potwierdzili wysoki poziom, o czym świadczą następujące wyniki: w klasie F1N dziewcząt I miejsce zajęła Zofia Zdancewicz, w klasie F1N młodzików V miejsce zajął Grzegorz Truchan, a w klasie F1N juniorów Hubert Truchan.

Wysoka forma jaką zaprezentowali modelarze suwalskiego OSiR-u podczas zawodów w Bochni sprawia, iż podopieczni Stanisława Skibickiego wymieniani są w gronie faworytów w rywalizacji w ramach  Mistrzostw Polski Modeli Halowych, które już 6 listopada 2016 r. odbędą się w Krośnie.

26 października 2016 12:38