Sukces suwalskich modelarzy w Pucharze Polski

W pierwszy weekend września na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi rozegrano dwie kolejne tury tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B. Pierwszego dnia zawodów (1 września) odbyły się zawody NORBI CUP, w których w kategorii juniorów na podium uplasowało się dwoje zawodników sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki. Pierwsze miejsce zajęła Zofia Zdancewicz, a trzecią pozycję – Filip Rudziński. Natomiast w kategorii seniorów na trzecim miejscu uplasował się instruktor suwalskiej sekcji modelarstwa lotniczego – Stanisław Skibicki. Następnego dnia (2 września) został rozegrany Memoriał Romana Straburzyńskiego, podczas którego zwyciężył Filip Rudziński, a miejsce niżej znalazła się Zofia Zdancewicz.

Zawody rozgrywane w Turbi były sprawdzianem suwalskich zawodników przed Mistrzostwami Polski Modeli Swobodnie Latających w Lesznie, które odbędą się 15-16 września.

5 września 2018 10:43