Sukcesy suwalczan na Mistrzostwach Podlasia!


Miniony weekend był kolejną doskonałą okazją do zaprezentowania się suwalskich zawodników, trenujących w sekcji bokserskiej OSiR Suwałki. W Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie, które w dniach 12-13 listopada odbyły się w Sokółce udział wzięło ponad 200 zawodników z Polski i zza granicy, m.in. z Ukrainy i Litwy, Warszawy, Wołomina, Łodzi, Regimina, Zambrowa, Łomży, Augustowa, Gołdapi oraz Białegostoku.

W czasie dwudniowych zmagań, adepci boksu niejednokrotnie mieli okazję podjąć rywalizację ze starszymi od siebie przeciwnikami. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, co potwierdza obecność gości zagranicznych – w większości reprezentantów swoich krajów, mogących pochwalić się startami w imprezach kontynentalnych.

Pięściarze z Suwałk aż 7 razy stawali na podium turnieju. Przed rozpoczęciem sportowych zmagań 9 suwalczan szkoliło się podczas wspólnej konsultacji szkoleniowej. Jak przyznał Paweł Pasiak – trener sekcji bokserskiej OSiR Suwałki – możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość i liczyć, że kilku jego podopiecznych zakończy przyszłoroczne Mistrzostwa Polski na podium w swoich kategoriach wiekowych. Luiza Kamińska i Julia Karwel mają ogromny potencjał i nie raz udowodniły, że potrafią wygrywać z bardziej doświadczonymi rywalkami.

Bardzo dobre (choć przegrane na punkty) pojedynki stoczyli z zagranicznymi rywalami Aleksandra Kwos i Zbysław Waraksa. Trener wierzy, że wraz z Franciszkiem Hołubem cała trójka będzie w stanie stanąć na podium przyszłorocznych mistrzostw kraju.

Wysoki poziom sportowy prezentowany przez naszych najmłodszych zawodników zauważyły kluby zagraniczne. Chęć przyjazdu do Suwałk na wspólny obóz treningowy, zakończony startem w zawodach zgłosili Ukraińcy, Szwedzi i Duńczycy. Niewykluczone, że udział zadeklarują pięściarze z niemieckiego miasta partnerskiego Waren.

WYNIKI OTWARTYCH MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SOKÓŁCE

I miejsce Zuzanna Krysińska

I miejsce Julia Karwel

I miejsce Gracjan Cichocki

II miejsce Aleksandra Kwos

II miejsce Luiza Kamińska

II miejsce Maciej Suchwałko

II miejsce Wojciech Konarzewski

16 listopada 2022 12:36