Suwalczanie aktywni zimą!


Moc atrakcji czekała na suwalczan, którzy w niedzielne popołudnie zdecydowali się przybyć nad zalew Arkadia i zatrzymać się na „Stacji Pogodne Suwałki”.  Wczoraj (12.01.2020 r.) odbyła się IV edycja wydarzenia, które grało wspólnie z 28. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:00 intensywną rozgrzewką poprowadzoną przez Andrzeja Gajewskiego, lidera grupy morsów Aktywersi.  Następnie ponad 150 osób weszło do zimnej wody zalewu Arkadia.  Na zaproszenie do dołączenia do kąpieli odpowiedziały morsy z Bakałarzewa,  Olecka, Sejn, Krasnopola oraz Augustowa. Na zakończenie kąpieli każdy z morsów mógł skorzystać z balii ruskich aby.. trochę się rozgrzać.

Tuż po godzinie 13:00 na uczestników Stacji Pogodne Suwałki czekały kolejne atrakcje.  Obok mostku na wyspę na zalewie Arkadia wystartował bieg karnawałowy „Zimowa piątka” na dystansie ok. 5 kilometrów oraz marsz Nordic Walking pn. „Pogodne Suwałki”. Na starcie stanęło blisko 200 uczestników. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Tadeusz Walendykiewicz, natomiast wśród Pań Joanna Derencz. Spośród uczestników biegu dodatkowo zostali nagrodzeni biegacze za najoryginalniejsze przebranie – tutaj główną nagrodę odebrały ex aequo Aleksandra Bieryło oraz Paula Słowikowska.  Warto zaznaczyć, iż konkurencje sportowe miały charakter charytatywny, a cała kwota zebrana podczas zapisów została przekazana na poczet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Moc atrakcji w Suwałki Arenie

Dalsza część wydarzenia przeniosła się do hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena. Już od godziny 13:30 Suwalczanie licznie ruszyli do stoisk przygotowanych przez partnerów, aby wziąć czynny udział w  prowadzonych zajęciach oraz podstawowych badaniach zdrowia.

Wszystkie stoiska cieszyły się dużą popularnością. Sekcja bokserska OSiR prowadziła treningi sportów walki, chętni mogli wziąć udział również w krótkich sparingach. Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla najmłodszych odbywały się w sekcji Football Baby oraz Socatotts. Ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników cieszyła się strefa przygotowana przez Braci Jaćwieży oraz Pszczółkę Maję. Tutaj dominowały zabawy na „dmuchańcach” oraz strefa animacji (m.in. malowanie twarzy, skręcanie balonów etc.). Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefa gier planszowych przygotowana przez Mroczne Bractwo oraz klocków Lego, którą zorganizowało MidiCentrum.

Po treningach ruchowych, które wymagały nie lada wysiłku, w sekcji  modelarstwa lotniczego OSiR można było wykonać model samolotu oraz sprawdzić jego właściwości aerodynamiczne. Natomiast na stoisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prof. E. Szczepanika w Suwałkach  studenci pielęgniarstwa bezpłatnie wykonywali pomiar ciśnienia jak również prowadzili działania edukacyjne w zakresie pierwszej pomocy. Dodatkowo przeprowadzane były badania wzroku przez salon okulistyczny Dr Marchewka, a zainteresowane osoby mogły zapisać się do rejestru dawców komórek macierzystych DKMS.

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku (kliknij TUTAJ).

Klasyfikacja „Zimowa piątka”

Kobiety:

 1. Joanna Derencz (Gołdap)
 2. Izabela Barwicka (Suwałki)
 3. Bielawska Magdalena (Augustów)

Najlepsza Suwalczanka: Barwicka Izabela

Mężczyźni:

 1. Tadeusz Walendykiewicz (Suwałki)
 2. Tomasz Polewarczyk (Łyse)
 3. Grzegorz Kulczyniec (Olecko)

Najlepszy Suwalczanin: Walendykiewicz Tadeusz

Oryginalny strój podczas biegu:

 1. Aleksandra Bieryło oraz Paula Słowikowska
 2. Karol Kolenkiewicz
 3. Krzysztof Wandzioch

Marsz Nordic Walking „Pogodne Suwałki”

Kobiety:

 1. Celina Kruszniewska

Mężczyźni:

 1. Stefan Dojnikowski

 

13 stycznia 2020 08:51