Suwalczanie na Mistrzostwach Polski Modeli Halowych!


W miniony weekend w hali sportowej Gminy Bojszowy koło Bierunia odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N i F1N/M (modeli szybowców wyrzucanych z ręki). W wydarzeniu nie mogło zabraknąć zawodników z Pogodnych Suwałk, stawianych w roli faworytów do podium zawodów. Sekcję Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało 4 zawodników, trenujących na co dzień pod czujnym okiem trenera Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzików w klasie F1N/M III miejsce i tytuł drugiego Wicemistrza Polski zdobyła Oliwia Szturgulewska. W kategorii juniorów w klasie F1N srebrnym medalem i tytułem Wicemistrza Polski może pochwalić się Radosław Szymanowski.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W klasyfikacji drużynowej Radosław Szymanowski wraz Pawłem Kneblem wywalczyli II miejsce i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski!

Kolejnym przetarciem naszych zawodników będą kończące sezon Otwarte Zawody Modeli Halowych. Impreza, w której udział zapowiedziały uznane zagraniczne ekipy, odbędą się już w najbliższy weekend w miejscowości Jedlicze koło Krosna.

Gratulujemy znakomitych rezultatów i życzymy powodzenia w nadchodzących zmaganiach!

7 grudnia 2022 11:37