Sukces Suwalczan w Pucharze Polski

W minioną niedzielę, 14 października 2018 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach odbyły się ostatnie zawody z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form. W ramach tegorocznej edycji zorganizowano cztery zawody: w Krośnie, Pile oraz dwukrotnie w Gliwicach. Zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach startujący w klasie F1G triumfowali w dwóch grupach wiekowych. W konkurencji juniorów młodszych wygrał Filip Rudziński, drugie miejsce zajęła Zofia Zdancewicz, a piąte Mateusz Kocimowski. W kategorii wiekowej open zwyciężył Stanisław Skibicki, III miejsce zajęła Julia Rypińska, V miejsce Anna Krzywicka, a VII miejsce Natalia Bilewicz.

W najbliższy piątek na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego odbędą się ostatnie zawody z tegorocznej edycji Pucharu Polski w klasie F1B, gdzie suwalscy zawodnicy mogą odnieść kolejne sukcesy.

17 października 2018 09:44