Suwalczanie na podium w drugiej rundzie Pucharu Polski!

W miniony weekend (2-3 września 2023 r.) w Kietrzu koło Raciborza na terenie Kombinatu Rolnego Kietrz rozegrano drugą rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B (model z napędem gumowym, którego napęd stanowi 30 gramów gumy).

Na starcie nie zabrakło reprezentantów sekcji modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach. W kategorii juniorów I miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska, natomiast II miejsce zajął Bartosz Żukowski. W kategorii seniorów Stanisław Skibicki sklasyfikowany został na 6. miejscu. Końcowy triumf naszej zawodniczki znacznie umocnił ją na pozycji lidera w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski, co z kolei przybliża jej realne szanse na obronę tytułu w trwającym sezonie.

Kolejnym sprawdzianem naszych zawodników będzie udział w III rundzie Pucharu Polski, która rozegrana zostanie w Stalowej Woli.

Gratulujemy i życzymy dalekich lotów w kolejnych sportowych zmaganiach!

5 września 2023 14:54