Suwalczanie na sportowo uczcili 100 rocznicę Urodzin Niepodległej

W niedzielę 11 listopada blisko 520 biegaczy stanęło na starcie biegu Suwałki dla Niepodległej. W ramach wydarzenia odbyły się dwa biegi – Patriotów na dystansie 5 kilometrów oraz bieg Małych Patriotów na 900 metrów. Na starcie stawili się najmłodsi oraz najstarsi mieszkańcy Suwałk, nie zabrakło również rodzin z dziećmi oraz przedstawicieli suwalskich klubów sportowych. Wszyscy wyruszyli na trasę biegu około godziny 12:00 spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja biegaczy na dystansie 5 km. W tej kategorii najszybszy okazał się Henadz Verkhavodkin z Grodna, uzyskując wynik 16 minut i 29 sekund. Tuż za nim z czasem16 minut i 37 sekund uplasował się drugi przedstawiciel Białorusi  Igor Tsetserukou. Trzecie miejsce zajął Bartek Osior (16,44 m) z Wydmin.

Wśród Pań najszybsza okazała się Beata Pokrzywińska-Osior z czasem 20 minut 5 sekund, na drugiej pozycji uplasowała się suwalczanka Joanna Karczewska (20,31 m). Natomiast na najniższym miejscu podium stanęła Emilia Wołyniec (21,38 m) z Gołdapi.

Nagrodzony został również najstarszy uczestnik biegu Patriotów – 76-letni Pan Jerzy Broc.

Ponadto od godz. 13:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbywał się festyn niepodległościowy pn. Urodziny Niepodległej. Uczestnicy mogli wziąć udział w turnieju szachowym, wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, animacja i zabawach dla dzieci oraz w konkursach z nagrodami. Na zakończenie wydarzenia został podzielony wśród obecnych tort urodzinowy.

Zapraszamy do galerii zdjęć na FB: TUTAJ

13 listopada 2018 11:11