Suwalczanie pobiegli dla WOŚP


Blisko 200 uczestników stanęło na starcie biegu „Policz się z cukrzycą”, który w ramach XXVII  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się wczoraj w Suwałkach. Uczestnicy mieli do pokonania nieco ponad 4 km. Trasa biegu przebiegała wokół Zalewu Arkadia, następnie wzdłuż Czarnej Hańczy.

Zwycięstwo odniósł Tadeusz Walendykiewicz, na drugim miejscu znalazł się Łukasz Morgiewcz. Na najniższym miejscu podium wśród mężczyzn uplasował się Kamil Ciszewski. Natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Marzena Łaskowska. Organizatorem biegu była Fundacja Kierunek Ultra przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Równolegle w zalewie Arkadia odbyło się morsowanie śmiałków z okolicznych klubów m.in.  z Bakałarzewa, Krasnopola, Suwałki, Olecka oraz Ełku.  W sumie do zimnej wody weszło około 60 osób.

Następnie dekoracja najlepszych biegaczy odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, gdzie mieszkańcy Suwałk mieli okazję wziąć udział w organizowanym na rzecz XXVII Finału WOŚP festynie, w którym udział wzięli m.in. Studio Dance Fit  Lidia Kulik, Football Baby, Perun Suwałki, Ślepsk Suwałki oraz Wigry Suwałki.

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Tadeusz Walendykiewicz
  2. Łukasz Morgiewicz
  3. Kamil Ciszewski

Klasyfikacja kobiet:

  1. Marzena Łaskowska
  2. Bożena Kaszkiel
  3. Natalia Aniszko

Zdjęcia: Bogdan Pieklik, WOŚP Suwałki

14 stycznia 2019 10:55