Suwalczanie utrzymują fotel lidera Lotto Ekstraligi!


Suwalczanie po ostatnim rozegranym spotkaniu zachowują pozycję lidera Lotto Ekstraligi Badmintona po 4 rozegranych kolejkach! W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy ulicy Wojska Polskiego 2 rozegrany został mecz pomiędzy drużynami SKB Litpol – Malow a PulsLift UKS NIKE Suchedniów. Górą w tym starciu byli podopieczni trenera Jerzego Dołhana, wygrywając to spotkanie wynikiem 5 do 2.

Mecz standardowo rozpoczęły gry podwójne kobiet oraz mężczyzn. Na boiskach zobaczyliśmy Roberta Cybulskiego w parze z Przemysławem Szydłowskim oraz Anastasiyę Khomich w parze z Karoliną Szubert. Obydwa deble spisały się na medal, nie pozostawiając złudzeń o swojej przewadze. Robert z Przemkiem zwyciężyli swój mecz po 15 minutach, a Anastasiya z Karoliną po 16. Następne gry przyniosły wiele emocji, bowiem do gry wyszli singliści. O ile Danilo w pięknym stylu pokonał młodego i utalentowanego Vladyslava Kunina, tak szczęścia zabrakło Mikołajowi Szymanowskiemu w meczu z Adrienem Dziółko. W tym meczu o wyniku całego spotkania zadecydowały dwie lotki, gdyż końcowy wynik tego spotkania zakończył się stanem 15:14; 15:14.

Następną rundą meczów były gry pojedyncze pań. W pierwszej wystąpiła Ulyana Volskaya, która zmierzyła się Marią Koriaginą, a w drugiej grze pojedynczej wystąpiła Anastasiya Khomich, której przeciwniczką była Kaja Ziółkowska. Ulyana po bardzo wyrównanym pojedynku przeciwko zawodniczce z Suchedniowa uległa wynikiem 15:13; 15:9. W drugim meczu natomiast Anastasiya po 19 minutach zeszła zwycięsko z kortu, a stan rywalizacji wynosił 4 do 2 dla SKB.

Ostatnim meczem była gra mieszana, w której wystąpili Karolina Szubert oraz Danylo Bosniuk, a ich przeciwnikami była para Ziółkowska/Dziółko. Po bardzo widowiskowym meczu górą byli Karolina oraz Danylo, zwyciężając wynikiem 15:7; 15:6. Tym samym SKB Litpol – Malow Suwałki zwyciężył w tym meczu wynikiem 5 do 2, utrzymując tym samym fotel lidera Lotto Ekstraligi Badmintona.

Źródło, fotografie: Suwalski Klub Badmintona

13 grudnia 2023 13:54