Suwalczanie Wicemistrzami Województwa w Boksie!


Miniony weekend był kolejną doskonałą okazją do zaprezentowania się zawodników trenujących w sekcji bokserskiej OSiR Suwałki. W Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie w Sokółce, suwalscy pięściarze niejednokrotnie mieli okazję podjąć rywalizację ze starszymi od siebie przeciwnikami.

Nasi reprezentanci wielokrotnie stawali na podium zawodów. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Franciszek Hołub, Krzysztof Kwos i Mateusz Rzodkiewcz. Wicemistrzami zaś zostali: Luiza Kamińska, Tomasz Sieńko, Natan Mironowicz, Filip Sokołowski, Kacper Wasilewski oraz Aleksander Chmielewski.

Na 11 startujących klubów, sekcja bokserska OSiR Suwałki zdobyła tytuł Wicemistrzów Województwa Podlaskiego. Jak przyznał trener suwalczan Paweł Pasiak – jest to bez wątpienia dobry wynik i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Nasi zawodnicy są pierwszym rocznikiem startującym w swoich kategoriach wiekowych i z powodzeniem mierzyli się ze starszymi rywalami. Co więcej, 11 pięściarzy naszej sekcji nie miało przeciwników w swoich kategoriach wagowych. Gdyby nie to – być może wynik drużynowy byłby inny.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

15 marca 2023 13:56