Suwalczanie z medalami na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie!


Pięściarze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach z medalami Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie i 3. miejscem w klasyfikacji drużynowej kobiet!

W dniach 12-17 czerwca Sokółka była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie. W ringu bokserskim zaprezentowało się niemal 320 zawodników i zawodniczek, reprezentujących ponad 100 klubów z całego kraju. W tym gronie nie zabrakło pięściarzy sekcji bokserskiej OSiR, którzy miniony wystąp mogą zaliczyć do jak najbardziej udanych.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Biorąc pod uwagę fakt, iż suwalczanom przyszło mierzyć się ze starszymi od siebie przeciwnikami, wnioski wyciągnięte na przyszłość mogą napawać wstępnym optymizmem. Dwa brązowe medale na konto Pogodnych Suwałk wywalczyły Zuzanna Krysińska (waga 48 kg) i Aleksandra Kwos (waga 63 kg). Wysoko, lecz na etapie ćwierćfinałów swój występ zakończyła Oliwia Jonio (waga 57 kg).

To nie koniec dobrych wiadomości. Podczas oficjalnej Gali Jubileuszowej 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego, która miała miejsce 9-10 czerwca w Kielcach, medalem okolicznościowym uhonorowany został Paweł Pasiak. Wyróżnienie zostało przyznane za wkład wniesiony w rozwój polskiego boksu olimpijskiego. Przypomnijmy, iż trener sekcji bokserskiej OSiR był głównym selekcjonerem reprezentacji Polski Kobiet Seniorek w latach 2013-2016, a w latach 2019-2021 kierował Wydziałem Wyszkolenia w Polskim Związku Bokserskim w Warszawie.

Sekcję boskerską OSiR Suwałki na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie reprezentowali: Mateusz Rzodkiewicz, Natan Mironowicz, Wojciech Konarzewski, Zuzanna Krysińska, Oliwia Jonio i Aleksandra Kwos.

22 czerwca 2023 08:56