Suwalczanie z medalami na starcie nowego sezonu!


W ubiegły weekend w Kępnie odbyły się Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików w badmintonie, na którym swoją obecność zaznaczyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona. W turnieju SKB reprezentowało 8 osób: Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewska, Róża Szyperek, Jan Szeszko, Dawid Ołów, Karol Motulewicz oraz Bartosz Folejewski. Suwalczanie zakończyli weekend z 4 medalami na koncie – dwoma złotymi, jednym srebrnym oraz jednym brązowym.

Pierwszy złoty medal zdobyła Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej Juniorek. W finale pokonała Wiktorię Kaletkę (AZS AWF Katowice) wynikiem 21:10, 21:11, stając tym samym na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii.

Drugi złoty medal dołożyła Aleksandra Wilczewska w grze podwójnej Juniorek grając w parze z Kają Ziółkowską (PlusLift UKS Nike Suchedniów). Warto zaznaczyć, że Ola wraz z Kają na przestrzeni całego turnieju nie straciły ani jednego seta.

Trzeci medal (tym razem srebrny) zdobył Jan Szeszko w grze podwójnej Juniorów grając w parze z Igorem Skolimowskim (UKS Bursztyn Gdańsk). Po wyrównanym, trwającym godzinę meczu Janek wraz z Igorem musieli uznać wyższość pary Tomasz Koperdowski / Jakub Sidor (WKS Śląsk Badminton Wrocław) plasując się na drugim stopniu podium.

Czwarty medal (brązowy) dołożyła para Aleksandra Wilczewska / Jan Szeszko w grze mieszanej Juniorów. W półfinale tej konkurencji Ola z Jankiem musieli uznać wyższość pary Tomasz Kotlarski / Antonina Cybulka, przegrywając nieznacznie wynikiem 16:21, 21:16. 12:21, zajmując tym samym trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy dobrego startu w 2024 rok i życzymy sukcesów w nadchodzących turniejach!

 


 

Lotto Ekstraliga Badmintona powraca w swoim najlepszym wydaniu! Już dziś (06.02) o godzinie 20:00 w hicie kolejki po przeciwnych stronach siatki stanie ubiegłoroczny brązowy medalista Lotto Ekstraligi – SKB Litpol–Malow Suwałki oraz ubiegłoroczny srebrny medalista Lotto Ekstraligi – UKS Hubal Białystok. Mecz zostanie rozegrany w hali Szkoły Podstawowej nr. 32 w Białymstoku przy ul. Pietrasze 29. Transmisja z meczu na kanale Youtube Lotto Ekstraliga Badmintona.

„Będzie to jeden z kilku szlagierowych meczów, które zawsze mają charakter niezwykłych i należących do trudnych. Mamy świadomość kto będzie grał po drugiej stronie siatki, ale znam też potencjał i siłę mojej drużyny. Przyjeżdżamy na mecz do Białegostoku najmocniejszym składem i jak zawsze chcemy walczyć o wygraną za maksymalną ilość punktów” – mówi trener SKB Litpol–Malow, Jerzy Dołhan.

Po 4 rozegranych kolejkach Lotto Ekstraligi Badmintona SKB Litpol–Malow Suwałki zasiada na fotelu lidera, wygrywając wszystkie mecze za maksymalną ilość punktów. W poprzednich meczach SKB pokonał kolejno: KS Badminton Kobierzyce (7:0), AZS AGH Kraków (7:0), ABRM Warszawa (6:1) oraz PlusLift UKS NIKE Suchedniów (5:2).

Źródło / fot: Suwalski Klub Badminotna

 

6 lutego 2024 11:42