Suwalczanie z medalami po pierwszej rundzie Pucharu Polski!


W miniony weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie rozegrano pierwszą rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N i F1N/M (modele szybowców wyrzucanych z ręki). Sekcję Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało czterech zawodników – podopiecznych trenera Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzik dziewcząt I miejsce zajęła Oliwia Szturgulewska, natomiast w kategorii młodzik chłopców 8. miejsce zajął debiutant Leon Maćkowiak. W kategorii juniorów I miejsce zajęła Oliwia Danilewicz, zaś w kategorii seniorów podium zamknął Sławomir Truchan.

Hala sportowa w Hrubieszowie jest halą wyjątkowo trudną dla zawodników startujących w klasie F1N, wymagającą od zawodnika bardzo precyzyjnego rzutu w określone miejsce pod sufit – tak, aby wyrzucony model z ręki nie zawisł na szkieletowej konstrukcji. Z tymi trudnościami świetnie poradziły sobie nasze zawodniczki Oliwia Szturgulewska i Oliwia Danilewicz, które pewnie zwyciężyły w swoich kategoriach, uzyskując wysoką przewagę nad pokonanymi rywalami.

Kolejnym sprawdzianem naszych zawodników będą Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych zaliczane do Pucharu Polski o Puchar Burmistrza Gdowa.

Gratulujemy i życzymy dalekich lotów w nadchodzących sportowych zmaganiach!

21 lutego 2023 12:24