Suwalczanie z tytułem Mistrza Polski 2022


W ostatni weekend w Kietrzu, mieście położonym w województwie opolskim niedaleko Raciborza, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających. Organizatorem zawodów było Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. W wydarzeniu swoje umiejętności zaprezentowali między innymi niezawodni zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki, którzy z dalekiej podróży powrócili z kolejnymi sukcesami.

Suwalczanie do Kietrza wyruszyli w składzie: Radosław Szymanowski, Bartłomiej Skibicki i Stanisław Skibicki. W konkurencji F1B nie mieli sobie równych i w zawodach zdobyli I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski na rok 2022, pokonując Aeroklub Białostocki i Organizatorów Mistrzostw – Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. Indywidualnie, naszym najlepszym zawodnikiem okazał się trener Stanisław Skibicki, który zdobył II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski.

Kolejnym sprawdzianem dla naszych zawodników będzie Puchar Polski Modeli Swobodnie Latających w Środzie Wielkopolskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy „wysokich lotów” w kolejnych występach!

7 września 2022 14:23