Suwalczanie z workiem medali po dwóch rundach Pucharu Polski!


W ostatni weekend (2-3 marca 2024 r.) w Pyskowicach koło Gliwic rozegrano dwie kolejne rundy z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N (model szybowca wyrzucanego z ręki). Sekcję modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach tym razem reprezentowało pięciu zawodników. Organizatorem dwóch rund zawodów było Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych.

W sobotę rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Pyskowic. W kategorii młodziczek zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a III miejsce zdobyła Zuzanna Jankowska. W kategorii młodzików II miejsce zajął Bartosz Żukowski, w kategorii juniorów pewnie zwyciężył Paweł Knebel, a w kategorii seniorów srebrny medal odebrał Sławomir Truchan.

W niedzielę zawodnicy rywalizowali w zawodach o Puchar Prezesa Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. W kategorii młodziczek zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a Zuzanna Jankowska zajęła VI miejsce. W kategorii młodzik IV miejsce zajął Bartosz Żukowski, w kategorii junior II miejsce zdobył Paweł Knebel, z kolei w kategorii seniorów Sławomir Truchan ponownie stanął na drugim stopniu podium.

Nie sposób pominąć faktu, iż Oliwia Szturgulewska zwyciężając w czterech rundach Pucharu Polski zapewniła sobie I miejsce w klasyfikacji końcowej tegorocznej edycji cyklu!

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

6 marca 2024 12:29