Suwalczanie zapełnili podium w Gliwicach!


W ostatni weekend (17-18.06.2023 r.) w Gliwicach na terenie lotniska Aeroklubu Gliwickiego rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Młodzików i Juniorów Młodszych. Sekcję Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało trzech zawodników, startujących w dwóch konkurencjach: F1G (model z napędem gumowym, którego napęd stanowi 10 gram gumy) i F1P30 (model z napędem gumowym, wyposażony w stałe śmigło bez zmiennego skoku, którego napęd stanowi 10 gram gumy).

W konkurencji F1G I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Bartosz Żukowski, II miejsce i tytuł wicemistrza Polski zdobyła Oliwia Szturgulewska, III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobył Adam Sadowski. W konkurencji F1P30 I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła Oliwia Szturgulewska, II miejsce i tytuł wicemistrza Polski zdobył Bartosz Żukowski. Tuż za podium, na IV miejscu sklasyfikowany został Adam Sadowski.

Podobnie jak w pozostałych kategoriach wiekowych, nasi reprezentanci kolejny już raz zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy, potwierdzając tym samym fakt, że najlepsze modele z napędem gumowym buduje się w Pogodnych Suwałkach.

Gratulujemy i życzymy dalekich lotów w kolejnych zbliżających się zmaganiach!

20 czerwca 2023 11:55