„Suwałki Arena” centrum polskiego folkloru – 75-lecie ZPiT „Mazowsze”


Ponad 2000 osób wzięło udział w koncercie z okazji 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Koncert w Suwałkach był kolejnym z punktów na trasie jubileuszowej. W hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” zaprezentował się cały 140-osobowy zespół: soliści, chór, balet i orkiestra.

Niekoniecznie trzeba dodawać, iż organizatorzy tego muzycznego spektaklu zapewniali od samego początku, że koncert ten to prawdziwa uczta dla miłośników pieśni i tańców z różnych regionów Polski. Program koncertu, trwający około 2,5 godziny, był starannie dobranym przekrojem przez polską tradycję muzyczną. Było można posłuchać pieśni i tańców z Kaszub, Kujaw, Zielonej Góry, Mazowsza, Lubelszczyzny oraz gór i Śląska.

Była to niepowtarzalna okazja do podziwiania bogactwa rodzimego folkloru. Widowisko – nie tylko muzyczne – ale i wizualne, gwarantowało niezapomniane przeżycia. Wszystko to dzięki unikalnym układom tanecznym, radosnym ludowym przyśpiewkom i poruszającym pieśniom. Całości dopełniały piękne, barwne kostiumy oraz mistrzowska gra orkiestry „Mazowsze”, pod batutą Maestro Jacka Bonieckiego.

Na koniec życzenia artystom z okazji 75-lecia działalności przekazał Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Fot. B. Lichocki, K. Sitkowski

12 marca 2024 14:01