Suwałki Miss Run i Suwalski Bieg z Wąsem – biegi inne niż wszystkie.


Wydarzenie, na które z pewnością czekali biegacze z Suwałk i regionu. Po dwuletniej przerwie powraca Suwałki Miss Run – wyjątkowy bieg kobiet, w którym to nie wynik sportowy jest najważniejszy, a przede wszystkim liczy się dobra zabawa.

W tegorocznej edycji wyzwanie podejmą również Panowie, którzy po raz pierwszy pobiegną w Suwalskim Biegu z Wąsem. Jednak prawdziwym wyzwaniem będzie Bieg z kobietą na rękach. Jak trudna to sztuka okaże się już 13 marca nad Zalewem Arkadia. Nie ulega wątpliwości, iż w tym dniu nie zabraknie endorfin, fantastycznej atmosfery, którą zapewnią biegacze i biegaczki z dużym dystansem do siebie.

Drogie Panie – czas przymierzyć szpilki i rozpocząć treningi!

Suwałki Miss Run to nie tylko bieg główny na dystansie 3,5 km, ale również wzbudzający ogromne zainteresowanie i kojarzony wyłącznie z pozytywnymi emocjami bieg w szpilkach. Tak jak przed przerwą spowodowaną pandemią, w drugą niedzielę marca uczestniczki pobiegną w butach na wysokim, bo co najmniej 8 centymetrowym obcasie, a do pokonania będą miały zaledwie 100 m.

Najszybsza z biegaczek w biegu głównym otrzyma prestiżowy tytuł Suwałki Miss Run, natomiast zwyciężczyni biegu w szpilkach tytuł Miss szpilek.

Tak jak przed laty niezwykle wyczekiwanym momentem będą wybory Suwałki Miss Fashion, czyli najciekawszej biegowej stylizacji, a także Suwałki Miss Foto, którą wybiorą przedstawiciele mediów. Natomiast siła oklasków kibiców, mierzona w decybelach, pomoże wyłonić Miss Publiczności.

Laureatki poszczególnych kategorii, jak również osoby z miejsc II-III, otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Organizatora oraz sponsorów i partnerów wydarzenia.

Szanowni Panowie – zapuszczamy wąsy i ćwiczymy siłę mięśni!

W końcu Panowie też będą mieć swój bieg, przy czym wymagania wobec uczestników planowanego wydarzenia będą wyjątkowe. Pierwszym z nich jest posiadanie wąsów! To jest warunek konieczny, bowiem jego brak będzie skutkował …. dyskwalifikacją. Oczywiście, jeżeli ktoś nie zdąży wyhodować naturalnego, to przed startem będzie zobowiązany przykleić sztuczny. Drugim wymaganiem będą silne ramiona. Dotyczy to uczestników „Biegu z kobietą na rękach”, którzy w sprincie z kobietą, niesioną w silnych ramionach, będą musieli pokonać w jak najkrótszym czasie 100 m! Jednak dodatkowym utrudnieniem będzie korona, która nie może spaść z głowy partnerki uczestnika.

Zwycięzca rywalizacji na dystansie 5 km zostanie Misterem Suwalskiego Biegu z Wąsem. Nagrodzone zostaną również miejsca II i III. Sam pomysł na wąs (wyłącznie naturalny) również zostanie nagrodzony tytułem Mister Wąs.

Tuż po wręczeniu nagród odbędzie się sportowy quiz z atrakcyjnymi upominkami, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy uczestnicy zawodów, pod warunkiem, że odpowiedzą na jedno z banalnych pytań dotyczących Suwałk i wiedzy powszechnej.

 Dziś ruszają zapisy! Zainteresowani powinni trzymać rękę na pulsie!

Dziś (09.02.2022), punktualnie o godz. 19:00, zostanie uruchomiona platforma www.datasport.pl z zapisami do wszystkich biegów. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie biegiem, które widać w mediach społecznościowych, należy z odpowiednim wyprzedzeniem dokonać rezerwacji miejsc. Warto zrobić to jak najszybciej. Oczywiście wcześniej należy zapoznać się z regulaminem, który jest dostępny tutaj.

O wyjątkowej atmosferze tego wydarzenia można przekonać się zaglądając do archiwum filmowego sprzed kilku lat!

9 lutego 2022 09:50