Suwałki po raz trzeci! Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce ponownie w Suwałkach.  


Dziś (10.10.2017 r.) w samo południe w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się spotkanie organizatorów przyszłorocznych PZLA Mistrzostw Polski. Już trzeci rok z rzędu w gronie wyróżnionych miast-gospodarzy najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce znalazły się Suwałki. Obecny na spotkaniu Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, otrzymał z rąk Henryka Olszewskiego, twórcy sukcesów m.in. Tomasza Majewskiego i Krystyny Zabawskiej (z domu Danilczyk), a obecnie Prezesa zarządu Polskiego Związki Lekkiej Atletyki, okolicznościową nominację. W 2018 roku Suwałki będą gospodarzem PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Sztafetach. O medale lekkoatleci rywalizować będą w długi weekend czerwca (1-2).

Należy zauważyć, iż mistrzostwa Polski sztafet są nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym. W związku z tym w programach głównych mistrzostw seniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Lublinie oraz juniorów do lat 20, które zorganizuje Włocławek, nie pojawią się już biegi rozstawne. A zatem konkurencje biegowe, które kończą mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne i zazwyczaj budzą największe emocje zostaną rozegrane na suwalskim stadionie.

Przyznanie Miastu Suwałki prawa organizacji kolejnej imprezy lekkoatletycznej rangi mistrzowskiej potwierdza, iż Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzega zaangażowanie władz miasta w rozwój królowej sportu. W szczególności zwraca uwagę fakt, iż Suwałkom zostało powierzone zorganizowanie zawodów, których do tej pory nie było w kalendarzu imprez lekkoatletycznych.

Nie ulega wątpliwości, iż decyzja zarządu PZLA ma też związek z wysoką oceną zorganizowanych w 2016 i 2017 mistrzostw Polski, które odbywały się na suwalskim stadionie.

10 października 2017 17:42