Suwałki pobiegną dla Niepodległej!


11 listopada – ta data jest szczególnie istotna w świadomości Polaków. Narodowe Święto Niepodległości to we współczesnej Polsce jedno z najważniejszych świąt państwowych i patriotycznych. I trudno się dziwić – o odzyskanie suwerenności Polacy walczyli łącznie 123 lata.

Chcąc uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach ma przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów aktywności fizycznej do wzięcia udziału w Suwalskim Biegu Niepodległości.

Licząca 5 kilometrów trasa Biegu Patriotów będzie doskonałym miejscem dla debiutantów biegów masowych. Start biegu nastąpi 11 listopada 2022 r. spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Młodszych biegaczy oraz rodziny zapraszamy natomiast do wzięcia udziału w Biegu Małych Patriotów. Amatorzy Nordic Walking wezmą udział w „Marszu Patriotów” na dystansie 5 kilometrów, który w Pogodnych Suwałkach odbędzie się po raz pierwszy.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu i marszu, która będzie wiodła ulicami T. Kościuszki i 24-sierpnia oraz alejkami wzdłuż zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Finisz nastąpi przed halą sportowo-widowiskową Suwałki Arena (ul. Zarzecze 26).

Zapraszamy wszystkich pasjonatów aktywności fizycznej do wzięcia udziału w tym niezwykłym biegu.  Zgłoszenia do udziału w biegu będzie można dokonać za pomocą systemu elektronicznego, który zostanie uruchomiony w dniu 5 października br. na platformie elektronicznezapisy.pl.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto”.

Pobiegnijmy razem dla Niepodległej!

3 października 2022 15:17