Suwałki Street Night – wyjątkowe powitanie wakacji!


Takiego rozpoczęcia wakacji w Pogodnych Suwałkach jeszcze nie było. W miniony piątek odbyła się pierwsza edycja Suwałki Street Night – festiwalu sportów ulicznych pod hasłem przewodnim „otwórz się na ulicę!”. Na dobry początek na boisku zlokalizowanym vis-a-vis Centrum Handlowego „Suwałki Plaza” odbył się Turniej StreetBall, gdzie gra toczyła się w formule koszykówki 3×3. W sportowej rywalizacji udział wzięło łącznie 14 drużyn – dziesięć w klasyfikacji seniorów i cztery ekipy juniorskie. Dla przybyłych na miejsce kibiców, którzy licznie zgromadzili się aby dopingować swoich ulubieńców, przygotowana została specjalna strefa wypoczynku z leżakami.

WYNIKI TURNIEJU STREETBALL

Seniorzy:

  1. Puńsk
  2. Murarze
  3. Drink Team
  4. Porta Active Team

Juniorzy:

  1. Pimpusie
  2. Dream Team
  3. KKFP
  4. Kebab na cienkim do odbioru

 

Główna część wydarzenia miała miejsce przed Centrum Handlowym „Suwałki Plaza”. Na pasjonatów sportów ulicznych czekały konkursy na torze przeszkód, Strefa Parkour przygotowana przez Movement Arena Suwałki, strefa jazdy na totalnym luzie dla małych i dużych, strefa foodtrucków i wiele innych atrakcji. Jednakże najbardziej wyczekiwana część Suwałki Street Night miała nastąpić o godzinie 21:00.

Nocny przejazd ulicami miasta zgromadził na ulicy przed C.H. „Plaza” kilkuset miłośników: rolek, deskorolek, wrotek, rowerów, hulajnóg – generalnie wszystkiego, co mogłoby kojarzyć się z ulicznym stylem życia. Punktem docelowym przejazdu były Bulwary nad rzeką Czarną Hańczą. Gościem specjalnym wydarzenia był DJ 600V – polski DJ, producent muzyczny, legenda polskiej rap sceny. Został sklasyfikowany na 8. miejscu w rankingu 20 najlepszych polskich producentów hip-hopowych według czasopisma Machina.

Zdjęcia: POGODNE SUWAŁKI

26 czerwca 2023 11:42