Suwałki Swim Cup 2018 zakończyło ferie zimowe.


Sportowe Ferie z OSiR 2018 dobiegły końca. W drugim tygodniu zimowego odpoczynku na dzieci i młodzież także czekało mnóstwo atrakcji.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się od wyjazdu do Gospodarstwa Szkółkarskiego Nadleśnictwa Suwałki w Poddubówku. To właśnie tutaj uczestnicy „Zorientowanych Zimą” mogli nabyć umiejętności czytania mapy oraz znajdowania punktów kontrolnych w lesie. W wydarzeniu, które rozpoczęło się zwiedzaniem Gospodarstwa Szkółkarskiego, a po kilkugodzinnym spacerze z mapą i kompasem zakończyło się wspólnym ogniskiem, udział wzięło 20 osób. W tym samym czasie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach dla nieco starszych odbywał się turniej piłki siatkowej Volley Mix.
W rozgrywkach udział wzięły 4 drużyny, złożone z dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Również w poniedziałek rozpoczynający drugi tydzień ferii odbyły się zajęcia AQUAPARK Rekreacyjnie, w których uczestniczyło 20 osób. AQUAPARK Rekreacyjnie to były zajęcia prowadzone cyklicznie – odbywały się zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu feryjnego odpoczynku i cieszyły się dużą popularnością – za każdym razem uczestniczył w nich komplet osób – ze względu na ograniczenia – 20 uczestników.

Podczas drugiego tygodnia ferii zimowych, podobnie jak w pierwszym, odbyły się zajęcia Młody Alpinista, Sportowe Miasto oraz Szkółka Małego Nurka. Młody Alpinista, zajęcia prowadzone
na ściance wspinaczkowej cieszyły się ogromną popularnością. Wzięło w nich udział ponad 200 osób, które pokonując własne słabości zdobywały szczyt. Nie mniejszą popularnością cieszyła się Szkółka Małego Nurka. Ze względu na ograniczenia (były prowadzone zapisy) udział w tych niezwykle ciekawych zajęciach mogło wziąć 20 osób.

Natomiast około 30 osób brało czynny udział w zajęciach pn. „Sportowe Miasto”, prowadzonych przez instruktorów Fabryki Jiu Jitsu w Suwałkach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także piłkarskie zajęcia pn. „Turbo Kozak”, w którym uczestnicy w nieco inny sposób rywalizowali o miano najlepszego piłkarza.

Sportowe Ferie 2018, których organizatorem był suwalski OSiR zakończyło Suwałki Swim CUP 2018 – rodzinne pływanie w suwalskim Aquaparku, w którym udział wzięło pięć rodzin z Suwałk oraz Pisza. Starty indywidualne oraz sztafeta rodzinna – to konkurencje, jakie miały przed sobą startujące rodziny. W sztafecie rodzinnej bezkonkurencyjna okazała się rodzina Ciborowskich (Aneta, Sebastian, Itan) z Pisza, wyprzedzając  Jakubowskich oraz drugą rodzinę Ciborowskich. Poza startami indywidualnymi oraz sztafetą uczestnicy Suwałki Swim CUP 2018 mieli do pokonania tor przeszkód, który podczas drugiego tygodnia ferii zimowych znajdował się w suwalskim Aquaparku i cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych gości obiektu.

Zapraszamy do galerii na FACEBOOK.

5 lutego 2018 12:32