Suwalscy bokserzy wicemistrzami województwa podlaskiego


Bardzo dobry występ odnotowali suwalscy pięściarze na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie, które były rozgrywane w Łomży. Zawodniczki i zawodnicy sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach wywalczyli podczas minionego weekendu 11 medali.

Na pierwszym stopniu podium uplasowała się Klaudia Daniłowicz, Angelika Zielińska, Nikola Zielińska oraz pięściarz Jakub Dobrzyń.  Natomiast srebrne medale zdobyli Oliwia Suchocka, Samanta Kamińska, Magdalena Poulakowska, Marek Kapuściński, Mikołaj Naumowicz, Mikołaj Grajko, Michał Sidłowski.

W klasyfikacji klubowej OSiR w Suwałkach uplasował się na drugim miejscu, w rywalizacji udział wzięło 8 klubów. Prawdopodobnie wynik mógłby być jeszcze lepszy, lecz niestety trzech zawodników sekcji bokserskiej (Maciej Suchwałko, Martyna Karpińska, Hubert Ostrowski) nie miało przeciwników.

Warto również zaznaczyć, że tydzień wcześniej w Grudziądzu podopieczne Pawła Pasiaka Magdalena Poulakowska i Angelika Zielińska wywalczyły kwalifikację do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a szansę na start mają jeszcze Samanta Kamińska i  Nikola Zielińska. Wraz z nimi suwalski klub będzie reprezentował Hubert Ostrowski. Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Koninie.

 

 

18 kwietnia 2018 08:29