Suwalscy modelarze Mistrzami Polski!


dsc_0419

W niedzielę, 6 listopada  w Jedliczu (15 km od Krosna) odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N. Sekcję Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowało sześciu zawodników, nad którymi ciążyła presja osiągnięcia znakomitych rezultatów. Wszystko ze względu na zaprezentowanie wysokiej formy przed dwoma tygodniami. (tutaj)

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu, w której rozgrywały się zawody uważana jest za  jedną z najlepszych w kraju dla tej dyscypliny sportu. Wszystko za sprawą bardzo dobrej wysokości (10,5 m), podłogowego ogrzewania oraz braku ruchu powietrza.

Podopieczni instruktora Stanisława Skibickiego, tak jak zakładano, odnieśli bardzo dobre wyniki: w kategorii juniorów młodszych I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła Zofia Zdancewicz, w kategorii młodzik chłopców V miejsce zdobył Hubert Truchan, VI miejsce Filip Rudziński, VII – Grzegorz Truchan.  Na 19 miejscu sklasyfikowany został Kacper Borkowski. W kategorii seniorów I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Sławomir Truchan, który  w drugim locie drugiej tury ustanowił nowy rekord hali w Jedliczu wynikiem 49,4 s.

Wysoka forma, jaką zaprezentowali suwalscy modelarze, sprawiła iż drużynowo uplasowali się na I miejscu i zdobyli tytuł Mistrzów Polski, czego serdecznie gratulujemy!

8 listopada 2016 22:33