Suwalscy modelarze zdominowali zawody

W ostatni weekend wakacji (31.08-01.09) na lądowisku w Ułężu k. Dęblina rozegrano kolejne dwie edycje z tegorocznego Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B.

W sobotę odbyły się zawody „Norbi Cup„, w ramach których w konkurencji modeli z napędem gumowym klasy F1B juniorów zwyciężył Filip Rudziński, drugie miejsce zajęła Zofia Zdancewicz. Na najniższym miejscu podium sklasyfikowano Radosława Szymanowskiego. Natomiast w klasyfikacji seniorów zwyciężył Stanisław Skibicki – trener suwalskich juniorów.

W niedzielę odbyły się kolejne zawody „Krosno Cup„, w których zmianie uległa kolejnośc na podium. Ponownie zwyciężył Filip Rudziński, natomiast drugie miejsce zajął Radosław Szymanowski, a trzecie zajęła Zofia Zdancewicz.

Kolejnym sprawdzianem dla zawodników sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach będą Otwarte Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających, które odbędą się 13-15.09 w Stalowej Woli.

3 września 2019 11:14