Suwalscy sportowcy ze wsparciem od Miasta!


W czwartek (20 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i wyróżnień za wyniki i działalność sportową w 2022 roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się zawodnicy sekcji bokserskiej oraz sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki, wraz z trenerami Pawłem Pasiakiem i Stanisławem Skibickim.

– Chcemy wyróżnić 67 osób. Na stypendia przyznane na okres od sześciu do dziewięciu miesięcy przeznaczamy środki finansowe w wysokości 162.700,00 zł. Na nagrody Miasto Suwałki przeznaczy 63.800,00 zł. Na wyróżnienia przeznaczone zostanie 5.400,00 zł. Łącznie to prawie 232.000 zł – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

To zawsze przyjemność spotykać się ze zdolnymi i utalentowanymi zawodnikami. Szczególnie cenne jest to, że stawiacie Państwo sobie coraz wyższe cele. Dotychczasową pracą dokonaliście tego, że suwalscy sportowcy z dumą zdobywają medale nie tylko na imprezach krajowych, ale i międzynarodowych– dodał Prezydent Suwałk.

Łącznie wręczono:

 • 20 stypendiów w kategorii zawodnik – 20 osób, w tym:
  5 stypendiów mistrzowskich za medal w Mistrzostwach Europy Seniorów w Badmintonie,
  2 stypendia I stopnia (za medal w Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach i za medal w Mistrzostwach Świata w Sportowym Modelarstwie Lotniczym).
 • 39 nagród w kategorii:
  zawodnik – 20 osób,
  trener – 13 osób, za wyniki sportowe szkolonych zawodników,
  inna osoba fizyczna (działacz) – 6 osób.
 • 8 wyróżnień w kategorii:
  zawodnik – 4 osoby,
  inna osoba fizyczna – 4 osoby.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wojciech Fortuna – Mistrz Świata z Sapporo 1972 oraz Maria Magdalena Andrejczyk – srebrna medalistka w rzucie oszczepem z Tokio 2020, która przekazała zebranej na sali młodzieży bardzo motywująca mowę.

– Pamiętajcie, że w sporcie ważne jest to, że macie za sobą wielu ludzi, którzy Was wspierają. Dzięki uporowi, determinacji, chęci działania oraz dzięki wsparciu bliskich, osiągnięcie największe sukcesy – mówiła rekordzistka Polski w rzucie oszczepem.

Dodatkowo Prezydent Suwałk wręczył gratulacje Panu Dariuszowi Ułanowiczowi, który w ostatnich dniach został wybrany na stanowisko prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: Pogodne Suwałki

20 kwietnia 2023 16:01