Suwalska Szprycha – „zakręcony” challenge!


„Suwalska Szprycha” to nowy projekt na rowerowej mapie Suwałk, który zapowiedziany został podczas środowego spotkania z mediami. Jest to doskonała propozycja dla osób, które kręcą kilometry w ramach Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, a także tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez codziennej dawki aktywności fizycznej. Zasady wyzwania są bardzo proste i udział w nim wziąć mogą wszyscy – zarówno indywidualni rowerzyści, jak i całe rodziny z dziećmi. Dzięki trzem specjalnie wyznaczonym szlakom, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

– Na Suwalską Szprychę złożą się trzy trasy, które zostaną wyznaczone w aplikacji „Aktywne Miasta” w zakładce Gry Miejskie. Ich przebieg pozostaje tajemnicą, a uczestnik zna tylko pierwszy punkt i przybliżoną długość, aby się odpowiednio do niej przygotować.

O przebiegu trasy uczestnik zabawy dowiaduje się dopiero podczas pokonywania kolejnych punktów kontrolnych. Po dojechaniu do pierwszego punktu, w aplikacji pojawia się kolejny, a po pokonaniu wszystkich uczestnik otrzymuje informację o ukończeniu gry.

Wprawdzie trasy gier są tajemnicą, którą podczas zdobywania punktów kontrolnych będą odkrywać uczestnicy zabawy, to nazwy poszczególnych mogą nieco zdradzać kierunek jazdy.

  • Rowerowy Kameduła – około 32 km
  • Bobrowym Szlakiem – około 34 km
  • Rowerowy Jaćwing – około 55 km

Trasy będą aktywne od 16 do 26 czerwca 2023 r., a 20 uczestników, którzy jako pierwsi ukończą wszystkie trasy otrzymają bony do obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się równolegle z podsumowaniem rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w dniu 10 września podczas suwalskich obchodów „Europejskiego Dnia Bez Samochodu” – wyjaśnił podczas spotkania z mediami Waldemar Borysewicz, Dyrektor OSiR.

Dlatego warto już teraz zadbać o odpowiedni stan swojego jednośladu. Słoneczna pogoda za oknem zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Sport to zdrowie, a jak powszechnie wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch!

 

9 czerwca 2023 10:35