Suwalski Bieg Niepodległości


Święto Niepodległości  jest jednym z najważniejszych polskich świąt państwowych i patriotycznych, a dzień 11 listopada jest niezwykle istotny dla wszystkich Polaków.  By uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowymi i uczcić 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach organizuje wzorem lat poprzednich  Suwalski Bieg Niepodległości

W ramach tego wydarzenia odbędą się:

  • BIEG PATRIOTÓW – obejmujący rywalizację na dystansie 5 km;
  • BIEG MAŁYCH PATRIOTÓW – bieg happeningowy na dystansie 1,2 km adresowany w szczególności do dzieci i ich rodziców;
  • MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ – happeningowy marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

Start obu biegów odbędzie się z Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, spod pomnika tego wielkiego Polaka. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy wydarzenia wyruszą na trasę biegu, która będzie wiodła ulicami T. Kościuszki i 24-sierpnia oraz alejkami wzdłuż zalewu Arkadia i suwalskich bulwarów. Finisz został zaplanowany przed halą sportowo-widowiskową Suwałki Arena (ul. Zarzecze 26).

Zapraszamy wszystkich pasjonatów aktywności fizycznej do wzięcia udziału w tym niezwykłym biegu.  Zgłoszenia do udziału w biegu będzie można dokonać za pomocą systemu elektronicznego, który zostanie uruchomiony w dniu 5 października br. na platformie elektronicznezapisy.pl.

Pobiegnijmy razem dla Niepodległej!

26 września 2022 09:47