Suwalski Bieg Niepodległości – medal prawdziwego Patrioty!


Nadszedł najwyższy czas, aby odsłonić kolejną kartę tegorocznego Suwalskiego Biegu Niepodległości. Wyjątkowy ze względu na swoją estetykę, ale także ze względu na swoją głęboką symbolikę i przede wszystkim historię, która się za nim kryje. Doskonale dopełni dotychczasową kolekcję niejednego biegacza… O czym mowa?

Mamy wielką przyjemność zaprezentować jedyny w swoim rodzaju medal, który będzie czekał na każdego uczestnika na mecie listopadowego biegu. Otrzyma go każdy, kto pokona dystans Biegu Patriotów, Biegu Małych Patriotów i Marszu Patriotów. Nie jest jeszcze za późno – system elektronicznych zapisów jest aktywny, a każdego dnia na liście startowej pojawiają się nowe nazwiska.

11 listopada 1918 r. spełnił się sen wielu pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo i po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę świata. Już za niespełna miesiąc medal upamiętniający tę ważną historyczną datę zawiśnie na szyi wszystkich tych, którzy sportowym akcentem wyrażą swoją miłość do Ojczyzny.

ZAPISZ SIĘ NA SUWALSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Licząca 5 kilometrów trasa Biegu Patriotów będzie doskonałym miejscem dla debiutantów biegów masowych (ale nie tylko!). Świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczniemy prawdopodobnie jako pierwsi w regionie. Start wszystkich konkurencji nastąpi 10 listopada 2023 r. spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 19:18.

Młodszych biegaczy oraz rodziny zapraszamy natomiast do wzięcia udziału w Biegu Małych Patriotów na dystansie 1,2 km. Amatorzy Nordic Walking wezmą udział w „Marszu Patriotów” na dystansie 4,5 kilometra, który w Pogodnych Suwałkach odbędzie się po raz drugi w historii.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów aktywności fizycznej do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Pobiegnijmy razem dla Niepodległej!

 

19 października 2023 19:18