Suwalski Ekspres – bieg charytatywny dla Zosi i Filipa


Biegaj i pomagaj razem z nami! Zróbmy razem coś dobrego!

Suwalski Ekspres oraz Ekspresowa Sztafeta to charytatywne biegi nad Zalewem Arkadia, których celem jest wsparcie rodzeństwo w leczeniu i dalszej rehabilitacji w walce o lepsze życie.

Wspólnie wywalczmy lepszą przyszłość dla Zosi i Filipa.

Zosia na pozór radosna 2 latka, urodzona w 29 tygodniu ciąży, toczy nierówną bitwę, odkąd tylko pojawiła się na świecie. Zamartwica, niewydolność oddechowa, wzmożone napięcie mięśniowe, które w przyszłości może się pogłębić. Nóżki wykrzywiają jej się do środka, co nie daje możliwość nałożenia już bucików. Jedyną szansą na zdrowie i sprawność dziewczynki jest rehabilitacja. Zosia powinna być rehabilitowana 6 razy w ciągu tygodnia! Bez odpowiednich ćwiczeń nie będzie miała możliwości rozwoju, a to wpłynie na jej całe życie.

Niedawno los postanowił zadać rodzicom kolejny cios i Filipek, brat Zosi również zaczął chorować. Chłopczyk zmaga się z z ranami, które pokrywają jego ciało. Codzienny ból nie odstępuje go na krok – kiedy jedna rana zanika, w jej miejsce pojawia się kolejna. Lekarze podejrzewają u chłopca pęcherzycę, jednak diagnostyka wciąż trwa. Maści, leki i opatrunki, które przynoszą ulgę, są potwornie drogie.

Motywacji do biegania może być wiele i każda z nich jest dobra, by się ruszyć! Czasem to chęć zbudowania formy, czasem potrzeba wyczyszczenia głowy po długim dniu pracy. Można też biegać w szczytnym celu.

Suwalski Ekspres

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu „Suwalski Ekspres – reaktywacja”, który odbędzie się 29.08. wokół Zalewu Arkadia. Impreza będzie doskonałą okazją do spotkania miejscowych biegaczy i sprawdzenia swojej formy po RESO Suwałki Półmaraton. Warto dodać, że impreza powraca po 3 letniej przerwie. Ostatnim razem Suwalski Ekspres wystartował w 2018 roku.

Ostatnia niedziela wakacji to również blok imprez sportowo – rekreacyjnych przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z klubami i stowarzyszeniami działającymi w mieście.

Ekspresowa Sztafeta

To nie koniec sportowych emocji. Przed biegiem głównym, zawodnicy mogą spróbować swoich sił w Ekspresowej Sztafecie. Drużyna powinna składać się z dwóch mężczyzn i kobiety.  Każdy z zawodników przebiegnie 1,75 km, co odpowiada jednemu okrążeniu wokół Zalewu Arkadia. Najszybsi zostaną uhonorowani nagrodami.

Junior Ekspres

Dodatkowo, pierwszy raz odbędzie się bieg dla dzieci pn. „Junior Ekspres”. Uczestnicy pokonają dystans 300 metrów. Czas i lokata na mecie nie jest istotna – priorytetem jest dobra zabawa i aktywność!

Zapisy ruszą 23 sierpnia za pośrednictwem platformy: elektronicznezapisy.pl

 

20 sierpnia 2021 16:05