Suwalski Katar – najzimniejszy mecz w Polsce!


Ostatni weekend stycznia zapowiada się naprawdę mroźnie. Oczywiście nie spodziewamy się rekordowo niskiej temperatury za oknem. To wszystko za sprawą jednego z pierwszych elementów tegorocznej Stacji Pogodne Suwałki. „Suwalski Katar – na zdrowie!”, czyli najzimniejszy mecz w Polsce po gorącym Mundialu w Katarze to coś o wiele więcej niż kopanie futbolówki w stronę bramki przeciwnika. Jest to nowa propozycja, która z pewnością ucieszy fanów piłki nożnej i która być może na stałe wpisze się w kalendarz corocznego Festiwalu Ludzi Północy.

Mecz zostanie rozegrany w warunkach wieczornych na tzw. „Polskim Biegunie Zimna”. Wydarzenie rozpocznie się w pierwszy dzień Stacji Pogodne Suwałki, tj. sobotę (28 stycznia) o godz. 18.00. Areną meczu happeningowego będzie boisko przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich. Na boisku ze sztuczną murawą zmierzą się drużyny: Pogodne Suwałki Team oraz Reszta Świata. Kto wystąpi w obu drużynach? Na razie pozostanie to słodką tajemnicą, ale z pewnością nie zabraknie pasjonatów futbolu, którzy na co dzień występują w różnych rolach.

Mecz poprzedzi rodzinny trening Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki. Nie zabraknie też oprawy muzycznej w wykonaniu DJ’a oraz sportowego komentarza spikera. Fantastycznej zabawy nie pokrzyżuje nam nawet ewentualne ochłodzenie – na to również będziemy przygotowani! Mobilne balie ogrodowe rozgrzeją i zrelaksują zawodników po wysiłku fizycznym. Na wszystkich kibiców, którzy zjawią się na boisku przy SP10, aby dopingować swoich ulubieńców czeka gorąca, pyszna herbata.

Co więcej, wstęp na mecz „Suwalski Katar – na zdrowie!” jest bezpłatny! Wyjściowe składy zostaną zaprezentowane już wkrótce!

12 stycznia 2023 13:38