Suwalski Klub Badmintona deklasuje Mistrza Polski!


W Suwałkach obserwowaliśmy dwie znakomite drużyny, które zaliczane są do faworytów do zdobycia tegorocznego tytułu mistrzowskiego. Wielokrotny mistrz Polski SKB Litpol-Malow Suwałki podejmował aktualnego mistrza Polski, ekipę ABRM Warszawa. Jednak mylili się ci, którzy uważali, że będzie to emocjonujące i wyrównane spotkanie dwóch pretendentów do mistrzowskiego tytułu.

Szlagierowe spotkanie rozgrywane w hali sportowej OSiR transmitowane było na żywo na antenie TVP Sport. Nic dziwnego, kibice mieli możliwość obserwowania najlepszych badmintonistów grających w LOTTO Ekstralidze.

Badmintoniści Suwalskiego Klubu Badmintona jeszcze przed meczem zapowiadali zwycięstwo nad warszawską drużyną. Do spotkania przystąpili niezwykle zdeterminowani. W pierwszych grach deblowych górowali nad mistrzami Polski, inkasując dwa pierwsze punkty. W pierwszym pojedynku Robert Cybulski i Leo Rossi pokonali parę Miłosz Bochat / Wiktor Trecki. Na drugim korcie Anastasija Khomich i Karolina Szubert bez większych problemów poradziły sobie z reprezentacyjnym duetem Paulina Hankiewicz / Magdalena Świerczyńska, wygrywając w drugim secie do sześciu punktów.

“Wynik cieszy. Zdobyliśmy 3 bardzo ważne punkty i to jest najważniejsze w tym meczu. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego wyniku w tym meczu zdając sobie sprawę kto jest po drugiej stronie siatki. Jedziemy dalej a naszym następnym przeciwnikiem będzie klub z Suchedniowa”komentuje po meczu Mikołaj Szymanowski.

LOTTO Ekstraliga Badmintona powróci do hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2 już 12 grudnia. SKB Litpol-Malow Suwałki podejmie przed własną publicznością zespół Pulslift UKS Nike Suchedniów. Szczegóły wkrótce.

Źródło: LOTTO Ekstraliga Badmintona

Zdjęcia: Suwalski Klub Badmintona

22 listopada 2023 13:50