Suwalskie akcenty na gali „Złotych Kolców”

kolce

W miniony piątek (04.11.2016 r.) w warszawskiej Villi Foksal odbyła się tegoroczna  gala wręczenia nagród laureatów „Złotych Kolców” – najbardziej prestiżowego rankingu w polskiej lekkoatletyce.

W tegorocznej odsłonie zwyciężyli: Anita Włodarczyk – mistrzyni olimpijska, mistrzyni Europy oraz rekordzistka świata w rzucie młotem oraz Piotr Małachowski – wicemistrz olimpijski i rekordzista Polski w rzucie dyskiem. W przypadku Anity Włodarczyk było to 5 piąte wyróżnienie z rzędu i siódme w karierze. Dla Piotra Małachowskiego było to trzecie wyróżnienie (poprzednio w 2009 i 2010).

Na gali nie zabrakło również suwalskich akcentów. W pierwszej kolejności należy wymienić ogromny sukces Marii Magdaleny Andrejczyk, która została uznana „Odkryciem roku”. W tym roku młoda oszczepniczka LUKS Hańcza Suwałki w wielkim stylu weszła do światowej elity rzutu oszczepem. Najdłuższy rzut podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro  (67,11 m) i w rezultacie 4 miejsce w finale jest również najlepszym wynikiem w historii polskiego oszczepu (rywalizacja kobiet). Ponadto „Majka” zajęła drugie miejsce w głównym rankingu „Złotych Kolców” ustępując jedynie wielkiej Anicie Włodarczyk.

Oprócz wyróżnień sportowych Miasto Suwałki pojawiło się jeszcze w dwóch kategoriach. Zmodernizowany stadion lekkoatletyczny Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach okazał się najlepszą inwestycją sportową związaną z lekkoatletyką minionego roku. Wyróżnienie to otrzymała firma TAMEX S.A. – główny wykonawca stadionu w Suwałkach.

Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, spełniającej międzynarodowe standardy, w lipcu tego roku w naszym mieście odbyły się 70.Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce. Po raz kolejny został doceniony poziom organizacyjny lipcowych zawodów dzięki czemu suwalskie mistrzostwa zajęły 2. miejsce w kategorii „Najlepsza impreza lekkoatletyczna roku” ustępując jedynie 16. IAAF Mistrzostwom Świata U20, których organizatorem była Bydgoszcz.

Jak już wcześniej informowaliśmy w przyszłym roku w Suwałkach odbędą się 34. Mistrzostwa Polski U23, dzięki czemu w pierwszy lipcowy weekend nasze miasto znów stanie się stolicą „Królowej sportu”.

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki

7 listopada 2016 12:16