SUWER powraca na rowerowe ścieżki Suwałk!


Wystartował 21 marca i zakończy się 31 października. Oficjalnie został zainaugurowany nowy sezon systemu roweru miejskiego SUWER. Obsługą i utrzymaniem systemu zajmować się będzie ta sama firma co w trzech minionych latach. Nie zmienią się stawki za wypożyczenie, jednak są istotne nowości.

W poprzednich latach system funkcjonował od 1 kwietnia do 24 października. To oznacza wydłużenie o blisko 3 tygodnie.

– Nowością, ale też i odpowiedzią na prośby rodziców najmłodszych suwalczan będzie to, że 15 tradycyjnych rowerów zostanie wyposażonych w foteliki dziecięce – informuje Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk. – Rowery te będą odpowiednio oznakowane w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej dla użytkowników systemu, by mogli w łatwy i czytelny sposób odszukać ich lokalizację – dodaje Roman Rynkowski.

Zainteresowanie SUWER-em w przeciągu 3 lat jego funkcjonowania jest ogromne. W ubiegłym roku łączna liczba wypożyczeni wyniosła 74 595. Najwięcej wypożyczeń jednego dnia odnotowano 10 kwietnia (669 wypożyczeń). Łączny czas wypożyczeni wyniósł 35 074 godziny. Łączny przejechany dystans to 239 337 km, a przez 3 lata to aż 639 425 km! Obecnie liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi 11 378 osób.

Dla porównania jest to niemal taki dystans, jak odległość z Ziemi do Księżyca i z powrotem – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk.

Przypominamy, iż pierwszego dnia wiosny wystartował oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2024. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy miasta za pomocą aplikacji AKTYWNE MIASTA mogą kręcić kilometry dla Suwałk i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!

Miasto Suwałki dołącza do 41 gmin oraz 31 miast prezydenckich. Poniżej kilka cennych wskazówek:

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu;
  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 dla Miast”;
  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry;
  • w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weź udział w zabawie!

Zapisując się na trening już teraz, z pewnością nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

 

25 marca 2024 10:15