Sypią się medale! Sekcja modelarstwa lotniczego święci triumfy we Francji!


Fantastyczne wiadomości płyną z Francji, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających w klasach: F1A (holowane modele swobodnie latające), F1B (modele z napędem gumowym), F1C (modele o napędzie silnikowym) Seniorów i Mistrzostwa Europy Juniorów: F1A, F1B oraz F1P (modele o napędzie silnikowym). Po srebrnym drużynowym krążku w klasie F1A, biało-czerwoni juniorzy nie zatrzymują się i mają na swoim koncie już kolejne medale. 

Wczoraj zakończył się czwarty dzień zmagań sportowych we Francji, a tym samym rozegrała się konkurencja w klasie F1B senior i junior. Z trójki startujących seniorów najlepszy okazał się Stanisław Skibicki – trener sekcji modelarstwa lotniczego OSiR Suwałki, który ukończył rozgrywki na 10. pozycji. Adam Krawiec jest na miejscu 59., z kolei Daniel Cimochowski uplasował się w połowie stawki. Ten wynik dał Polsce w klasyfikacji drużynowej wysoką 5. lokatę.

Nasi juniorzy rozbili bank!!! W klasie F1B w klasyfikacji kobiet Oliwia Szturgulewska zdobyła złoto, a Oliwia Danilewicz srebro. Drużynowo nasi juniorzy stanęli na najwyższym stopniu podium. W ogólnej tabeli Oliwia Szturgulewska zajęła 3. miejsce, co oznacza kolejny medal w klasie i jest nim brąz. W tej rywalizacji Tomasz Jeziorny zakończył zmagania na 5. pozycji a Oliwia Danilewicz była 7.

Sukcesy naszych juniorów to także ciężka praca wsparcia. Tu nie można zapomnieć o Rafale Wagnerze i Hubercie Niezborale, którzy przez całe Mistrzostwa w cieniu zawodników dbają o to, by modele wracały na czas na start, pokonując niejednokrotnie kilometry za lecącym modelem. Poza wyżej wymienionym wsparciem całe załogi seniorsko-juniorskie wspierają pogoń i starty we wszystkich klasach.

Poza pracą pilotów, osiągnięte wyniki to godziny spędzone na lotniskach podczas treningów z trenerami i opiekunami grup. Dla zawodników w klasie F1A junior wsparciem są: Jarosław Jeziorny, Hubert Niezborała, Rafał Wagner, Robert Mandziak, a nieoceniony wkład merytoryczny zapewnia Norbert Suwała. Zespół F1B od lat z sukcesami prowadzi Stanisław Skibicki.

Gratulujemy i życzymy wszystkim powodzenia oraz wysokich lotów. Trzymamy mocno kciuki!

Źródło: Aeroklub Polski

18 sierpnia 2023 13:27