Szczepienia przeciwko COVID-19 w hali Suwałki Arena


Strzykawka oraz napis covid 19 - informacja o szczepieniach

Prawdopodobnie w maju rozpocznie działalność masowy punkt szczepień, który Miasto Suwałki utworzy w hali sportowo – widowiskowej Suwałki Arena przy ul. Zarzecze 26. To efekt starań Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk oraz możliwość współpracy miasta z firmą Revita, która będzie sprawować obsługę medyczną w punkcie.

Obecnie trwają prace przystosowujące halę Suwałki Arena do realizacji ww. przedsięwzięcia. Do pracy w masowym punkcie szczepień w hali sportowej zostaną skierowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz miejskich jednostek, którzy będą wspierać firmę Revita w szczepieniu Suwalczan.

Będzie to drugi masowy punkt szczepień, który powstanie w naszym mieście. Pierwszy z nich znajdzie się w siedzibie suwalskiego szpitala. Oba punkty będą w stanie wykonać nawet ponad 3000 szczepień dziennie.

O terminie uruchomienia obu masowych punktów szczepień poinformujemy w najbliższych dniach w oddzielnym komunikacie.

Jednocześnie informujemy, iż nieprawdziwe są informacje dotyczące utworzenia punktu szczepień w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego 2. Mieszkańcy Suwałk, którzy otrzymali skierowania na szczepienia do ww. punktu niestety spotkali się z błędem systemu skierowań, zarządzanego przez instytucje centralne.

Wszystkie te osoby, prosimy o kontakt z konsultantem całodobowej, bezpłatnej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numerem telefonu 989.

20 kwietnia 2021 14:21