Szkarnulis Team Sejny zwycięzcą Turnieju Trzech Boisk


W minioną sobotę (1 sierpnia) odbyła się trzecia i ostatnia odsłona rozgrywek Turnieju Trzech Boisk. Tym razem rywalizacja toczyła się na boisku do sportów plażowych Suwałki Beach Arena. Poprzednio zespoły rywalizowały na boiskach o nawierzchni naturalnej (12 lipca) oraz na sztucznej (26 lipca).

Zgodnie z przyjętą formułą w pierwszej fazie sobotniego turnieju drużyny rywalizowały w grupach. W każdej z nich znalazło się po 5 zespołów. Po zakończeniu rozgrywek grupowych drużyny z tych samych miejsc w grupie „A” i grupie „B” spotkały się w fazie pucharowej. Rezultat każdego z meczów decydował nie tylko o klasyfikacji w turnieju beach soccera, ale również o tym, na którym miejscu ostatecznie zakończy swój udział drużyna w całym cyklu Turnieju Trzech Boisk.

Finał rozgrywek Turnieju Trzech Boisk

W finale ostatniego turnieju spotkały się drużyny Szkarnulis Team Sejny oraz Browar Północny Team. Ten mecz miał też ostatecznie zdecydować, kto zostanie zwycięzcą I edycji Turnieju Trzech Boisk, bowiem obie drużyny po dwóch odsłonach turnieju zgromadziły taką samą liczbę punktów. Warto podkreślić, że ta konfrontacja była powtórką finału sprzed 3 tygodni. Wówczas lepszą okazała się drużyna z Sejn pokonując Browar Północny dopiero w rzutach karnych. Tym razem do wyłonienia tryumfatora turnieju wystarczyło 12 minut. Bramka Adriana Łejmela wystarczyła, aby to zawodnicy Szkarnulis Team Sejny ponownie mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Browarem Północnym i jednocześnie w całym cyklu Turnieju Trzech Boisk.

Browar Północny Team, który w dwóch poprzednich turniejach zajmował II miejsce, ostatecznie w I edycji również zajął tę samą lokatę. Trzeci miejsce przypadło drużynie Ar-Tir Kartex, która co prawda w sobotnim turnieju  w serii rzutów karnych uległa Gminie Suwałki, ale w całym cyklu zgromadziła więcej punktów niż ich przeciwnicy.

Nagrody indywidualne zawodników

Wyróżniającym się zawodnikom zostały przyznane nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem Turnieju Trzech Boisk z dorobkiem 11 bramek został Dawid Dorochowicz z  Browaru Północnego Team. Natomiast jego kolega z drużyny – Błażej Barwicki został wybrany najlepszy bramkarzem.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Miszkiel przedstawiciel zespołu Szkarnulis Team. W sobotę po raz kolejny potwierdził, że jest jednym z filarów drużyny z Sejn i jednocześnie wyróżniającym się zawodnikiem turnieju.

Wiele atrakcji i wyjątkowy gość

Oprócz turnieju beach soccera toczyła się rywalizacja w żonglerce oraz siatkonodze. Zmagania w tych konkurencjach obserwował Tomasz Frankowski, były napastnik Reprezentacji Polski, Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok oraz klubów francuskich, hiszpańskich. Gość specjalny sobotniego turnieju występował również w angielskim Wolverhampton, amerykańskim Chicago Fire oraz japońskim Nagoya Grampus. W polskiej ekstraklasie strzelił łącznie 168 bramek i aż czterokrotnie zdobywał tytuł „Króla strzelców”.

Oprócz sportowych zmagań na wszystkie osoby, które tego dnia pojawiły się nad Zalewem Arkadia czekało sporo atrakcji. W sąsiedztwie Suwałki Beach Areny odbywały się warsztaty i pokazy parkour-u oraz akrobatyki sportowej, które prowadzili instruktorzy z Movement Areny. Były prowadzone również działania profilaktyczne przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Na najmłodszych czekały animacje, które poprowadziła Iza Korżyńska, a podstaw udzielania pierwszej pomocy uczyli przedstawiciele Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z Stowarzyszeniem Lokalnym Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS.

MIEJSCE NAZWA DRUŻYNY L.P. „TRAWA” L.P. „ORLIK” L.P. „BEACH SOCCER” SUMA BR.S. BR.ST. RB
1 SZKARNULIS TEAM 13 9 13 35 13 4 9
2 BROWAR PÓŁNOCNY TEAM 11 11 11 33 23 9 14
3 AR-TIR 7 13 7 27 22 14 8
4 GMINA SUWAŁKI 9 6 9 24 30 22 8
5 ROSPUDA FILIPÓW 4 7 4 15 19 22 -3
6 GMINA PUŃSK 5 5 5 15 17 27 -10
7 JAGOLAND SEJNY 6 4 2 12 20 20 0
8 TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH” 2 1 6 9 19 22 -3
9 PORTA ACTIVE TEAM 1 3 3 7 13 52 -39
10 EUROMET 3 2 1 6 27 34 -7

3 sierpnia 2020 10:00